reklamı kapat

Ethereum Cüzdan Adreslerinde Yeni Rekor: Boğa Sinyalleri Artıyor

İçerisinde en az 0,1 ETH bulunan cüzdanların sayısı 3 milyonu aştı.
08:47
18 Haziran 2020

Ethereum’un yeni yatırımcılar arasındaki popülerliği hız kesmeden devam ediyor. İçerisinde en az 0,1 ETH bulunduran kripto para cüzdanlarının sayısı tüm zamanların rekorunu kırarak üç milyonun bile üzerine çıkmayı başardı. Kripto para analiz firması Glassnode’un paylaştığı verilere göre söz konusu oranda yılın başından bu yana %10,9 artış yaşandı.

Ethereum Ağında Yeni Rekor

Glassnode araştırmacıları en az 0,1 ETH bulunan cüzdanların sayısının tarihte ilk defa üç milyon seviyesini geçtiğini ifade ettikten sonra bunun oldukça önemli bir gelişme olduğuna da vurgu yaptılar. Glassnode tarafından aşağıda paylaşılan tweet’e ve grafiğe bakıldığında böyle bir yükselişin daha önce 2017 yılı ile 2018 yılları arasında gerçekleştiği görülüyor.

2017 yılının sonlarında başlayan boğa piyasası 2018 yılının başında ETH’nin 1.400 dolar ile tüm zamanların rekor fiyatını kırmasını sağlamıştı. Ethereum o tarihlerde ICO sektörü ile popüler olmuş ve ciddi bir artış elde etmişti. Şimdilerde ETH’nin böylesine popüler olmasının sebebi ise DeFi sektörü ile ETH 2.0 olarak biliniyor.

ETH 2.0 güncellemesine çok az bir süre kaldı ve yatırımcılar ciddi bir FOMO’ya kapılmaya başladı bile.

Cüzdan adreslerinin artışı yakında bu FOMO ile de birlikte yeni bir fiyat rekoru getirip uzun süredir düşük seviyelerde gezinen ETH fiyatını zirveye yollayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.