Reklam

Ethereum Classic %30 Artarken Bu Kriptolarda da %10’un Üzerinde Artış Yaşandı!

Bir Ethereum (ETH) fork’u olan Ethereum Classic (ETC) son 24 saat içinde gözle görülür bir artış yaşadı ve  yüzde 30 yükseldi. 
10:20
30 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri içinde bulunduğumuz haftaya oldukça iyi başladı ve başta Bitcoin (BTC) olmak üzere tüm kripto para birimlerinde yukarı yönlü hamleler görüldü. Bu yükseliş grafiklerinde ise en çok dikkat çekenlerden biri Ethereum Classic (ETC) oldu.

ETC Yeniden İlk 20’de

Bir Ethereum hard fork’u olan Ethereum Classic, son 24 saatte sergilediği performans ile adından yeniden söz ettirmeyi başardı. Son yirmi dört saat içinde %30’luk bir artış yaşayan ETC yazının kaleme alındığı an itibari ile 58,1 dolar bandında işlem görüyor.

Buna ek olarak ETC’nin piyasa değeri de fiyat artışı ile birlikte yükseldi ve ETC yeniden piyasa değeri bakımından en büyük ilk 20 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Şu anda Ethereum Classic 6,8 milyar dolarlık değeri ile en büyük 17. kripto para konumunda bulunuyor.

Bu noktada Ethereum Classic fiyatının son 1 haftada da yaklaşık olarak %50 arttığını belirtmek gerekiyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara ve elde edilen verilere göre ETC fiyatındaki artışın büyük balinalar tarafından yönlendirildiği düşünülüyor. Çinli bir haber kaynağı olan Wu Blockchain Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla, bireysel kullanıcı tabanında önemli bir değişiklik olmadığını dile getiriyor.

1 Haftada %10’dan Fazla Artan Coin’ler

ETC’nin yanı sıra piyasadaki son yükseliş hareketi ile birlikte 1 hafta içinde %10’un üzerinde yükseliş yaşayan farklı kripto para birimleri de bulunuyor. Örneğin; son 1 hafta içinde Dogecoin (DOGE) %15, Internet Computer (ICP) %26, Filecoin (FIL) %13, Tron (TRX) %17, Shiba Inu (SHIB) %30, Bitcoin Satoshi Vision (BSV) %17,  Decred (DCR) %33, Waves (WAVES) %23 ve Elrond (EGLD) %25 artış yaşadı.

Analistlere göre bu artışlar henüz bir altcoin rallisinin başlangıcına işaret etmiyor. Ancak Bitcoin fiyatındaki toparlanma bir süre daha devam eder ve sonrasında konsolidasyon süreci yaşanırsa 2021 yılındaki ikinci altcoin rallisi başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar