X


Ethereum (ETH) Rakibi Bu 3 Altcoinin Geleceği: Grafikler Ne Diyor?

Kripto piyasası, toparlanma sinyalleri verirken Ethereum (ETH) rakibi bu üç altcoinin grafiği yatırımcılara neleri işaret ediyor?
17:40
21 Nisan 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto piyasası, nispeten sakin bir gün geçiriyor ve piyasa değerine göre bakıldığında ilk 30’da bulunan kripto para birimlerinin çoğunluğunun %0 ile %1 arasında değişimler yaşadığı gözlemleniyor. Beklenen kripto baharı için sinyaller yavaş yavaş belirse de henüz ataklar gelmiyor olarak gözüküyor. Bu süreçte Ethereum (ETH)’ye rakip olabilecek Waves (WAVES), Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC) ise bu fiyat değerlerinde seyrediyor.

Waves (WAVES)

Şubat ayından itibaren düşüşler esnasında tüm kriptoların aksine yükselişlerini izlediğimiz WAVES, bu yazı yazılırken son 24 saatteki %1’e yakın düşüşüyle yaklaşık 20,5 dolardan işlem görüyor. Oysa ki WAVES, 2 Nisan’da 54 dolara kadar ulaşarak çok büyük bir ralliye hazır gibi görünüyordu ve yatırımcılarına düşüş döneminde ciddi kazançlar elde ettirebilmişti. Ayrıca Waves, Mart ayında 63 dolara kadar dahi ulaşabilmişti.

Bunların yanı sıra haftalık olarak bakıldığında WAVES’in %7 ve aylık olarak ise %40’a yakın bir düşüşte olması dikkat çekiyor. WAVES’in tekrar yükselişlere geçebilmesi için önce 31 dolarlık fiyat direncini sonrasında ise 40 dolarlık fiyat direnci üzerinde konsolide olması gerekiyor. Ancak bunlar şimdilik ütopik gibi gözüküyor ki bunu tamamlarsa WAVES, yaklaşık %100 artmış oluyor. Ancak kripto piyasasının toparlanmaya başladığı bu dönemde WAVES, dipte bulunduğu bu dönemden sıyrılabilir ve artışları ile yatırımcılarını sevindirebilir.

Terra (LUNA)

Waves’in aksine LUNA, son 24 saatteki %3’ün üzerindeki artışıyla dikkat çekiyor. LUNA, bu yazı yazılırken 98,4 dolardan işlem görüyor. Bunun yanı sıra LUNA, haftalık %12 olan artışıyla kayıplarını toparlamış olarak gözüküyor ve bu onun aylık %2,5 kadar kazanç sağlamasına etkili oluyor. Uzmanlar, LUNA’nın toparlanma sürecine girmesini Terra’nın kar gütmeyen vakfı olan LFG’nin Bitcoin (BTC) rezervi toplamasına bağlıyor. Bu rezerv her ne kadar Terra’nın stablecoini UST için toplansa da ister istemez LUNA’nın piyasadaki güvenini de artırarak fiyatında etkili oluyor.

Polygon (MATIC)

Güne karlı devam eden altcoinler arasında Polygon (MATIC) de bulunuyor. Bu yazı yazılırken MATIC, son 24 saatteki %2’nin üzerindeki artışı ile yaklaşık 1,46 dolardan işlem görüyor. Ayrıca MATIC, her ne kadar haftalık olarak %7 kadar bir artış gösterse de aylık olarak bakıldığında %0,4 kadar da olsa bir düşüş trendinde devam ediyor. MATIC’in artışları devam ederse Nisan ayı boyunca edindiği kayıpları tamamen kapatabilir ve hatta ivmesini artırırsa yatırımcılarına daha büyük kazançlar da elde ettirebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar