X


Elon Musk Twitter Adını Değiştirdi, Anında Yeni Token’lar Çıktı: Aman Dikkat!

Elon Musk bugün Twtter adını değiştirdi ve anında bu yeni adla ilgili coin’ler piyasaya sürüldü. Yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. 
14:57
8 Kasım 2021

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile her zaman kripto para gündeminde kalmayı başarıyor. Bu sefer de Musk, Twitter adını değiştirdi ve tahmin edilebileceği gibi bu da kripto paralarla ilgili olarak çeşitli değerlendirmelerin yapılmasına sebep oldu.

Lorde Edge

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter adını “Lorde Edge” olarak değiştirdi ve bu hamlenin hemen ardından ekosistemde birden fazla “Lorde Edge” coin türedi. Çinli Gazeteci Colin Wu, Token Sniffer’ın verilerine atıfta bulunarak, Musk’ın Twitter hesabını değiştirmesinden bu yana sadece birkaç saat içinde ortaya çıkan çok sayıda yeni token’ı takipçileri ile paylaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada belirtmekte fayda var: Token Sniffer’a göre, bu özel kriptolar aynı zamanda “Dolandırıcılık ve Hack” kategorisine giriyor. Dolayısıyla yatırımcıların hype kapılarak bu kripto paralara yatırım yapmadan önce birkaç kez düşünmeleri gerekiyor.

Bunlara ek olarak Musk’ın yaşadığı yeri de “Trollheim” olarak değiştirmesi de dikkatleri çeken bir başka durum olarak karşımıza çıkıyor.

Musk’ın Hamleleri

Elon Musk, Twitter üzerinden hafta sonu bir oylama yaptı ve Tesla hisselerini satıp satmaması gerektiğini takipçilerine sordu. Bu anket sonucuna göre katılımcıların büyük bir çoğunluğu Musk’ın Tesla hisselerinin %10’unu satması gerektiğini düşünüyor.

Bu noktada da yine kripto para ekosisteme etkilendi ve Musk’ın bu satış sonrasında elde edeceği gelir ile Bitcoin alabileceği söylentileri yayıldı. Ancak bu noktada konuyla ilgili Musk’tan hiçbir açıklama gelmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar