Reklam

Elon Musk Etkisi: Bu Kripto Para Birimi 24 Saatte Yüzde 825 Arttı!

Elon Musk adını değiştirdi bu kripto para birimi %825 arttı.
12:35
9 Kasım 2021
Elon Musk Etkisi: Bu Kripto Para Birimi 24 Saatte Yüzde 825 Arttı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yaptığı paylaşımlarla gündemde kalmayı her zaman başarıyor. Öyle ki milyarder iş insanı, geçtiğimiz günlerde Twitter’daki ismini değiştirdi. Elon Musk’ın bu hamlesi bir kripto para biriminin fiyatında inanılmaz bir artışa neden oldu.

Elon Musk Etkisi: Bu Kripto Para Birimi %825 Arttı

Milyarder iş insanı Elon Musk, hafta sonu Twitter hesabındaki adını “Lorde Edge” olarak değiştirdi. Tesla CEO’su bu hamlesiyle birlikte değişikliğin arkasındaki neden hakkında bir spekülasyon telaşına yol açtı.

Elon Musk’ın ismini değiştirmesinin ardından ekosistemde pek çok Lorde Edge token‘ı türedi. Lorde Edge kripto para birimi Pazartesi günü işlem görmeye başladı ve CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 27 milyon dolar değerinde işlem hacmini çekti.

Fiyat, 0,00003192 dolarlık açılış fiyatından %825’lik bir artışı temsil eden 0,00002954 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Token, CoinMarketCap’teki 1.500’den fazla izleme listesinde yer aldı. Lorde Edge coin‘in fiyatı daha sonra 0.000002724 dolara kadar düştü, ancak o düşüşten sonra yeniden toparlandı ve %178’lik bir artış yaşadı.

Ethereum tabanlı kripto para biriminin arkasındaki topluluk olan EDGELON, Pazar günü bir Twitter gönderisinde “HAYATTAYIZ ve BOOMING! @elonmusk Lorde Edge bizimle!” dedi.

Düzenleyiciler (Şaka) Meme Token’lara Karşı Uyarıyor

Dünya çapındaki düzenleyiciler, yatırımcıları meme coin’lere ve diğer dijital varlıklara yatırım yapma konusunda temkinli olmaya çağırdı. Öyle ki, Netflix’in hit programı “Squid Game“den esinlenen bir kripto para birimi, alıcılar devreye girdikçe %75.000 arttı. Ancak proje geliştiricileri geçtiğimiz hafta aniden ortadan kayboldu ve token fiyatı %99 düştü. Geliştiricilerin aniden ortadan kaybolması bunun bir dolandırıcılık olduğunu düşündürdü.

Musk’ın Twitter isim değişikliği, Musk için yoğun bir hafta sonunun parçasıydı. Öyle ki Musk Cumartesi günü, 63 milyon Twitter takipçisine Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmayacağını sordu. Anketteki 3.5 milyon oyların yarısından fazlası satıştan yanaydı.

Wedbush analisti Dan Ives Pazartesi günü bir notta, Musk’ın 2012’de kazandığı 23 milyon hisse senedi opsiyonundan “büyük bir vergi faturası” ile karşı karşıya kaldığı için hisselerinin bir kısmını yıl sonundan önce satmayı planladığının zaten iyi bilindiğini söyledi. Ancak Wedbush, Musk’ın Tesla’daki hissesinin %10’unu satmasının hisse üzerinde endişe yaratmaması gerektiğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar