X

Raoul Pal Açıkladı! Bu İki Altcoin Ethereum’un Patlayıcı Rallisini Takip Ediyor!

Raoul Pal, bu iki altcoin'in 2016'da Ethereum'un (ETH) aynı parabolik fiyat yörüngesini takip edebileceğini söyledi.
12:00
9 Kasım 2021
Raoul Pal Açıkladı! Bu İki Altcoin Ethereum'un Patlayıcı Rallisini Takip Ediyor!

Makro guru Raoul Pal, akıllı sözleşme platformu Solana (SOL) ve stablecoin odaklı blok zinciri ödeme sistemi Terra‘nın (LUNA) 2016’da Ethereum‘un (ETH) aynı parabolik fiyat yörüngesini takip edebileceğini söyledi.

Raoul Pal, Solana ve Terra’yı İşaret Etti

Real Vision ile ilgili yeni bir röportajda Pal, ağ etkilerinin döngüsel doğası nedeniyle Ethereum‘un şu anda Bitcoin‘in 2017 boğa döngüsünü yansıttığını söyledi.

Raoul Pal’ın konuya yönelik açıklamaları şu şekilde;

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Metcalfe yasasını keşfetmeye başladığımda, Ethereum’un Bitcoin’in son döngüsünü tam olarak takip ettiğini fark etmeye başlıyorum. Demek istediğim, Bloomberg’ime gerçek zamanlı bağlandım ve neredeyse işe yarıyor. Hiç böyle bir şey görmemiştim. Ve bu, Ethereum için 20.000 dolarlık bir döngü projeksiyonu sağlıyor. Aslında bunun aşılacağını düşünüyorum.”

Ağ etkileri, bir sistem ne kadar çok kullanıcı ve katılımcıya sahipse, bir mal veya hizmetin o kadar değerli olduğu fikridir.

Solana ve Terra, Ethereum’u Takip Ediyor

Eski Goldman Sachs yöneticisi, 2017 boğa piyasasından sonra başlatılan projeler olan Solana ve Terra‘ya da aynı mantığı uyguladığını söyledi. Pal’e göre, hem SOL hem de LUNA Ethereum’un ilk boğa döngüsünü takip ediyor.

“Ama düşündüm ki, eğer Metcalfe Yasası hakkındaki mantığım doğruysa, o zaman daha sonra konuşacağımız bu katman-1’ler de uymalıdır. Ve tuhaf bir şekilde, Ethereum’un yeni atılım olduğu son döngüde Solana’nın Ethereum’a karşı grafiği aynen takip ediyor. Aynı şey Terra için de geçerli.”

Makro yatırımcı ayrıca, Bitcoin‘in bile önceki benimseme döngülerini izlediğini ve BTC’nin boğa döngüsünün geri kalanını 2013’teki ilk rallilerine benzer şekilde gerçekleştirmesini beklediğini belirtti. Ayrıca Pal, bu ağ etkilerinin kripto para piyasasının ana itici gücü olduğunu söyledi.

“Bu farklı protokoller benimsendikçe, hepsi aynı şekilde davranıyor. Bitcoin, erken kitlesel benimseme döngüsünü tekrarlıyor. Yani, benim için bu çok ilginç. Ve yine, bunların mükemmel olmasını beklemiyorum, ancak ağ benimsemeyi bağlamsallaştırıyorlar.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar