reklamı kapat

Elon Musk Dogecoin Kurucu Ortağından Yardım İstedi

Teknoloji dünyasının tanındık isimlerinden Elon Musk adının geçtiği bir sorun hakkında Dogecoin kurucu ortaklarından Palmer'a yardım çağrısında bulundu.
08:00
21 Eylül 2018

Tüm dünyadaki teknoloji takipçilerinin oldukça yakın bir şekilde takip ettiği isimler arasında yer alan ünlü girişimci Elon Musk ortaya koyduğu hamlelerle içerisinde bulunduğu sektörlere yön veriyor. Musk’ın kurucusu olduğu Space X ve Tesla isimli şirketler gerçekleştirdiği işlerle birçok kişi tarafından konuşuluyor. Daha önce de ismi kripto paralarla anılan Musk geçtiğimiz günlerde bir Twitter botunun hedefinde yer almıştı.

Milyar dolarlık bir servete sahip olduğu ifade edilen Elon Musk finansal alanda gerçekleştirdi başarılı projelerle de tanınıyor. Uluslararası ödeme sistemi PayPal’ın kurucu ortağı olduğu bilinen Musk’in ismi ETH dolandırıcılığı yapan bir Twitter botuyla anılıyordu. Söz konusu bot Elon Musk kimliğine bürünerek kullanıcıların ETH token’lerini ele geçirmeyi hedeflemişti. Ünlü milyarderin ismini kullanan bot kullanıcılardan ETH’lerini verilen adrese göndermelerini talep etti. Kullanıcılara paralarını tam on kata kadar artırmayı vaat eden botun dolandırıcılık amaçlı olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Elon Musk dolandırıcıların sergilediği performanstan ve sahip oldukları fikirden etkilendiğini gizlemedi. Ancak Musk konuya yönelik geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile bu durumun önüne geçebilmek adına bir hamle yaptı. Kripto para dünyasının popüler altcoin’lerinden Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer’a başvuran Musk yardım çağrısında bulundu.

Kripto para topluluğun parlak zekalarından Palmer kodlama alanındaki uzmanlığıyla tanınıyor. Palmer’ın benzer botlara sıklıkla maruz kaldığı biliniyor. Musk’ın çağrısına cevap veren Palmer bu duruma bir son vermek için bir yöntem bulduğunu ifade etti. Palmer’ın tweet’ini yanıtsız bırakan Musk’ın söz konusu yöntemi kullanıp kullanmadığı ise merak konusu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun