X


Efsane Girişimci Robert Kiyosaki: “Bitcoin (BTC), Altın, Gümüş Alın! Finansal Kriz Kapıda!”

Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.
18:00
28 Haziran 2021

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı efsane isim Robert Kiyosaki, yakın zamanda bir finansal krizin kapıda olduğuna işaret etti. Kiyosaki; bu krizi hafif kayıplarla atlatmanın anahtarını verdi.

Kiyosaki, “Bitcoin Alın” Çağrısında Bulundu

Efsane girişimci Robert Kiyosaki, “tarihin en büyük çöküşü” olarak tanımlandığı ve yakın zamanda gerçekleşeceğine inandığı krizden hafif sıyrıklarla atlatmanın yollarını açıkladı. Finansal okuryazarlık üzerine kaleme aldığı “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Popüler isim, yakın zamanda görüleceğine inandığı zor günlerin Bitcoin (BTC) yatırımı ile hafifletilebileceğini aktardı. Kiyosaki Twitter üzerinden şunları aktardı: “Şu an tarihi bir krize hazırlık yapmak için harika bir zaman. Tarihin en büyük finansal krizi kapıda. İyi haber, kriz esnası zengin olmak için harika bir zaman. Kötü haber ise önümüzdeki kriz uzun bir zaman alacak. Alabildiğiniz kadar altın, gümüş ve Bitcoin satın alın.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde Kiyosaki, ABD hükümeti tarafından mart ayında verilen teşvik paket hakkında görüşlerini paylaşmıştı. Bitcoin’in Amerikan Doları ve diğer fiat para birimlerin karşı en büyük özelliği 21 milyon adet arz ile sınırlandırılmasıdır. Artan nakit miktarına karşın BTC’nin arzı 2020 yılı boyunca kurumsal ilgi ile birlikte mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolar seviyesine çıkardı.

Efsane İsim, Bitcoin’in 24.000 Dolara Gerileyeceğini İddia Etti

Öte yandan milyarder isim, Bitcoin’in 24.000 dolara gerilemesini öngördü. Kiyosaki, Bitcoin’in 24.000 dolara düşmesi ile dipten alım yapacağını kaydetti. Lider kripto para 24 saatlik zaman diliminde %5 artarak 35.000 dolarlık fiyat bandına yükseldi. Ancak bu seviyede tutunamayan BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.178 dolarda alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar