X


Donanım Cüzdanı Üreticisi Trezor’ın Merakla Beklenen Özelliği Kullanıma Sunuldu

Trezor kullanıcıları artık cüzdan arayüzünde alım satım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecek.
20:00
23 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Trezor, geçtiğimiz eylül ayında kullanıcılarının cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan beta sürümünü tanıtmıştı.

Yeni gelen bir güncellemeyle birlikte artık Trezor Model T kullanıcıları soğuk cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Trezor’ın kullanıcılarına sunduğu bu devrimsel yenilikle birlikte artık alım satım işlemleri için cüzdandan borsaya para aktarma devri tarih oldu denilebilir.

Satoshi Labs’in geliştirdiği Trezor, en çok kullanılan donanım cüzdanlarından bir tanesi. Ancak şunu da hatırlatalım. Soğuk cüzdan içerisindeki alım satım işlemleri Satoshi Labs tarafından değil üçüncü taraflarca sağlanıyor. Trezor bu devrimsel yenilik için SpaceShift ve Changelly ile iş birliğine gitti.

Farklı kripto paralar arasında sunulan değişim özelliği üçüncü taraflarca sağlanıyor. Satoshi Labs, bu süreçte herhangi bir sorumluluk üstlenmiyor. İlk aşamada SpaceShift ve Changelly ile ortaklık kurduk.

Yapılan açıklamada da belirtildiği gibi Satoshi Labs, Müşterini Tanı (KYC) prosedürleri de dahil olmak üzere cüzdan içi alım satım işlemlerinde hiçbir sorumluluk üstlenmiyor.

Trezor cüzdanlar KYC doğrulaması olmadan çalışıyor. Eğer SpaceShift ya da Changelly, Trezor kullanıcılarını KYC doğrulamasına tabi tutmak isterse bütün işlemler onlar tarafından yapılacak. Kişisel verileriniz Satoshi Labs ve Trezor tarafından kaydedilmeyecek. Ayrıca müşteri hizmetleri servisi de iş ortaklarımız tarafından sağlanacak.

Trezor’ın cüzdan içi alım satım işlemleri için neden SpaceShift ve Changelly ile iş birliği yaptığı ise merak konusu. Çünkü, anlık olarak alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği bu iki şirket müşterilerine KYC doğrulamasını zorunlu tutuyor. Ayrıca kısa bir süre önce Wall Street Journal, SpaceShift’i kara para aklama şemasına dahil olmakla suçlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar