reklamı kapat

Krizleri Bilen Adam Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

1987 yılındaki borsa krizini tahmin etmesiyle ün kazanan Marc Faber, Bitcoin satın aldığını açıkladı…
13 Mart 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Ünlü borsa analisti ve yatırımcı Marc Faber, Cash’e yaptığı bir röportajda, şubat ayı sonlarında ilk kez Bitcoin aldığını açıkladı. Faber, milyoner yatırımcı Wences Casares ile yaptığı görüşmenin ardından bu kararı aldığını belirtti.

İsviçreli yatırımcı 1987’deki ekonomik krizi tahmin ettikten sonra “Doktor Kıyamet” olarak ün kazanmıştı.

“İlk Kez Bitcoin Aldım”

Daha öncesinde kripto paralara oldukça temkinli yaklaşan Doktor Kıyamet, Cash ile gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportaj sırasında ilke defa Bitcoin satın aldığını dile getirdi. 73 yaşındaki yatırımcı, Bitcoin’in 2017 yılı sonunda gördüğü rekor seviye olan 20.000 doların ardından 3.000 dolar seviyelerine düşmesini “teknik açıdan iyi bir durum” olarak değerlendirdi. Gerçekleştirdiği satın almayı da bu duruma dayanarak yaptığını ifade etti.


Bunun aynında Faber, Xapo CEO’su ve PayPal yönetim kurulu üyesi Wences Casares ile yaptığı bir saatlik görüşmenin, Bitcoin alma kararını büyük ölçüde etkilediğini dile getirdi. Faber, Casares ile Bitcoin ve kripto paralar hakkında daha fazla şey öğrenmek istediği için bir araya geldiklerini belirtti.

Öte yandan Faber, kurucu editörü olduğu “Gloom Bloom & Doom Report” adlı yayını takip eden genç yatırımcıların, kendisini sürekli Bitcoin almaya ikna etmeye çalıştıklarını da röportaj sırasında dile getirdi.

“Bitcoin, Transferlerde Standart Olabilir”

Ünlü editör, kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda iyimser olduğunu da belirtti ve şunları dile getirdi:

Kesin diyemem ama Bitcoin’in para transferlerinde bir standart olması mümkün…

Faber röportaj sırasında yatırımcılara, sadece kaybetmeyi göze alabildikleri kadar yatırım yapmalarını tavsiye etti. Ayrıca şu anki durum “etkileyici” görünse de bunun çok uzun sürmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Piyasa için önemli isimlerin Bitcoin alması ya da kripto para yatırımı yaptığını açıklaması, ekosistem için önemli adımlar olarak algılanıyor. Örneğin, şubat ayı başlarında Arap Kraliyet Ailesi’nin kripto para yatırımı yaptığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Şeyh Saeed bin Ahmed Al Maktoum, bir kripto para yatırım şirketiyle ortaklık kurduklarını açıklamıştı…

Kaynak: News.bitcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.