reklamı kapat

Bitmain’in En Büyük Rakiplerinden ‘Canaan Creative’ Kesesini Doldurdu

Çin'in yerel medya organı Securities Times’a göre Bitmain'in en büyük rakiplerinden Canaan Creative yatırım turunda yüz milyonlarca dolar topladı.
11:00
13 Mart 2019

Çin’in önde gelen kripto para madencilik cihazı üreticilerinden Canaan Creative, yerel medya organı Securities Times’ın 11 Mart 2019 tarihli haberine göre milyonlarca dolarlık yeni bir yatırım turunu sonlandırdı.

Canaan Creative

Canaan Creative’in henüz iddialar hakkında resmi bir açıklama yapmamış olması dolayısıyla yatırımcılar ve toplanan fon miktarı konusunda net bir bilgi yok. Ancak Securities Times’ın edindiği bilgilere göre milyarlarca dolar değerlenmeye sahip olan Canaan Creative yatırım turunda yüz milyonlarca dolar topladı.

Bitmain’e Ağır Darbe

Canaan Creative’ın bu hamlesi oldukça akıllıca olarak değerlendirilebilir. Çünkü hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın son çeyreğinde kripto para sektörünün oyun kurucularından bir diğer Çin merkezli lider kripto para madencilik donanımı üreticisi Bitmain, kripto para piyasasında hüküm süren ayı sezonunun şiddetini arttırmasıyla ciddi bir şekilde sarsılmıştı.

Bu sarsıntının bir sonucu olarak kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden Bitmain dünyanın dört bir yanındaki operasyonlarında küçülmeye gitmiş henüz hayata getirilmemiş projelerini de rafa kaldırmıştı.

Ciddi şekilde çaba harcamalarına rağmen Çin merkezli iki kripto para madencilik donanımı üreticisi de Hong Kong borsasında halka arz olma konusunda başarısız oldu. Bu yılın hemen başlarında ortaya atılan iddialara göre Canaan Creative Hong Kong borsasında halka arz olma çabalarının sonuç vermemesi üzerine gözünü New York Borsasına dikti.

Madencilik Gelirleri Yükselişte

Kripto para piyasası 2018 yılını, son çeyrekte ağır bir darbe alarak sonlandırdı. Ancak 2019 yılının Şubat ayıyla birlikte kripto para piyasasında yeniden küçük çaplı yükselişler baş göstermeye başladı. Kripto para piyasasındaki bu yükselişler madencilik gelirlerini de etkiledi. Öyle ki Bitcoin ağındaki madencilik gelirleri 19 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra yeniden yükselişe geçmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun