X


Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Eğilimi Kazanıyor

Dogecoin ve Shiba Inu'da son durum.
13:54
9 Eylül 2021

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), tarihi geri çekilmenin ardından yukarı yönlü ivme arıyor. Dogecoin katili Shiba Inu (SHIB), kısa sürede bir iyileşme dönemi ile günlük zaman diliminde %20’den fazla değer kazandı.

Dogecoin ve Shiba Inu Gelişmeleri

Dogecoin ağındaki son geliştirme yükseltmesinin ücretleri düşürmesi bekleniyor. Doge-Ethereum köprüsü ise operasyonlarına devam ediyor. Robinhood şaka kripto para yatırımcıları için ücretsiz bir yinelenen satın alma özelliği hizmete sundu. Coinbase Pro, SHIB topluluğu için önemli bir duyuruda bulundu; gelen transferler artık alım satımın desteklendiği bölgelerde kullanılabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin ve Shiba Inu, 8 Eylül’de meydana gelen genel piyasa geri çekilmesinde ağır kayıplar verdi. Shıba Inu temalı kripto para birimlerindeki hareketlilik, aşağı yönde oldu. Shiba Inu Coin, Coinbase platformunda işleme açıldı. Analistler kısa sürede fiyatın iyileşmesini beklerken listelenme haberi meyvelerini verdi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz gün Shiba Inu’yu listeledi. Listelenmenin akabinde yükselişe geçen SHIB, son 24 saatte %20’nin üzerinde artış kaydetti. Bununla birlikte analistler olası bir düzeltme senaryosunun dikkatle takip edilmesini öneriyor.

Dogecoin, Önemli Bir Süreçten Geçiyor

Dogecoin, gün içerisinde %4’lük kazanç ile sönük bir performans sergiledi. Dogecoin Vakfı‘na Vitalik Buterin’in katılmasıyla topluluk heyecan yaşadı. Buterin kısa süre önce popüler kripto paranın bir konsensüs mekanizması olarak Proof-of-Stake’i benimsemesini önerdi. Dogecoin, şu anda enerji yoğun madencilik operasyonları yürütüyor ve mevcut fikir birliği mekanizması ise iş kanıtı.

Ethereum ile Dogecoin iş birliği için en umut verici fikirler sorulduğunda Buterin şunları aktardı:

Güvenli bir Doge-to-Ethereum köprüsüne sahip olabilirsek bu harika olur.

Buterin’in bu açıklaması topluluk tarafından olumlu karşılanırken yapılan hamlenin Dogecoin’i kriptonun geleceği için hazırlayan bir yükseliş eğilimi olarak kabul edildi.

Ethereum kurucusunun yorumlarının ardından Dogecoin ağındaki işlem ücretlerini düşüren bir yükseltme açıklandı. DOGE, hali hazırda Litecoin’in şifreleme teknolojisinden türetilen Dogecoin blok zinciri üzerinde opere ediliyor. Geliştirme ekibi şu anda son yükseltme sürümünden iki küçük düğümü test ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar