Doge Başlattı SHIB Devam Ettirecek! İşte SHIB Token Rallisinin Hedefleri!

Twitter, Elon Musk, Dogecoin çılgınlığıyla başlayan yükseliş hareketini kardeşi ve en büyük rakibi olan Shiba da takip ediyormuş gibi görünüyor.
21:00
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shiba Inu (SHIB) nihayet iki aylık trend çizgisi desteğinin (sarı, kesikli) ötesinde yükseliş eğilimli bir kırılım fırsatı buldu. Köpek temalı token, fiyat EMA’ların üzerine çıktıkça kısa vadeli gidişatı boğalar lehine değiştirdi (Yazı kolaylığı açısından, SHIB fiyatları bundan sonra 1.000 ile çarpılacak).

Son yükseliş formasyonunun gerçekleşmesi son günde çift haneli sağlam bir büyümenin yolunu açtı. Fiyatların 0,01198 dolar seviyesinden makul bir şekilde geri dönmesi, satıcıların artan alım baskısını hafifletmesine yardımcı olabilmiş gibi görünüyor. Yazım saatine göre SHIB, son 24 saatte %16,4 artışla 0,0139 dolardan işlem gördü.

Shiba’da Aşırı Alım Görüldü

Meme Token’ın son üç gün içinde 0,01014 dolar seviyesinin üzerine çıkması, 20 EMA (kırmızı), 50 EMA (camgöbeği) ve 200 EMA (yeşil) üzerinde güçlü bir boğa koşusunun temelini oluşturdu. SHIB son hareketi ile bilirlikte dört saatlik zaman diliminde bir yükseliş flaması çizdi. Yutan bir mum çubuğunun ardından formasyonda beklenen kırılma gerçekleşti ve alıcıların bir ralli başlatmasına zemin hazırladı.

20/50 EMA’lar yukarıya bakarken, ortaya çıkan golden cross güçlü bir yükseliş eğilimini teyit etti. 0,012 dolarlık bölgeden gelen bir toparlanma, devam eden yeşil mumların serisini durdurabilir. Bu durumda, 0,01163 dolar bölgesi satıcıların test edeceği ilk büyük destek seviyesi olabilir. Hemen ya da nihai olarak 0,01212 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, token’ı kısa vadeli bir yükselişe maruz bırakabilir.

Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine doğru dik bir yükseliş eğilimi gösterdi. Bu bölgeden olası bir geri dönüş, önümüzdeki dönemde alım baskısını hafifletebilir. Ayrıca, son birkaç gündeki düşük fiyat zirveleri düşüş yönünde ayrıştı.

Fonlama Oranları Tüm Borsalarda Pozitife Döndü

Son birkaç saat içinde, tüm borsalardaki SHIB/s fonlama oranları oldukça uzun bir sürenin ardından pozitife döndü. Bu durum vadeli işlemler piyasasında güçlü bir yükseliş havası yarattı. Bu yüksek seviyelerden gelebilecek herhangi bir potansiyel düşüş, önümüzdeki zamanlarda boğa koşusunu yavaşlatabilir.

Ayrıca altcoin, Bitcoin ile %69’luk 30 günlük bir korelasyon paylaştı. Bu nedenle, Bitcoin’in genel piyasa duyarlılığıyla hareketini göz önünde bulundurmak, herhangi bir düşüş geçersizliğini belirlemek için gerekli olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar