X


Dev Kripto Para Borsası Malta’ya Taşınıyor

Blockchain cenneti Malta bir diğer kripto para borsasına kapılarını açıyor. Dünyanın en büyük platformlarından ZB.com da Malta'da faaliyet verecek.
10:30
16 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağustos ayı geleneksel iş ve finans dünyasında durağan bir ay olarak bilinir. Ancak Malta’da yaşananlar Ağustos’un bu şöhretine gölge düşürecek nitelikte. Geçtiğimiz aylarda ülkeye birçok kripto para borsasının taşınmasıyla Malta adeta bir Blockchain cenneti haline gelmişti. Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın beşinci büyük borsası ZB.com da adaya varmak üzere yola koyuldu.

Malta meclisinden geçen birtakım düzenlemelerin ardından ülkedeki Blockchain şirketlerinin varlığı giderek arttı. Bu sayede tam bir Blockchain cenneti haline gelen ada ülke, dünyanın dört bir yanından gelen girişimcileri cezbediyor. Faaliyetlerini Avrupa’ya genişletme hedefindeki ZB.com bu girişimciler arasında yer alıyor. Malta sınırlarında yeni bir platform kurmaya hazırlanan borsa yüz binlerce kullanıcıya sahip. Faaliyetlerini daha önce Malta’ya taşıdığı bilinen popüler borsaları şu şekilde sıralayabiliriz: Binance, OKex ve DQR.

Birçok uzmana göre bu tip gelişmeler Malta’nın Blockchain teknolojisine liderlik eden pozisyonunu sağlamlaştıracak potansiyele sahip. ZB.com ilk etapta yalnızca kripto paralar arasında işlem yapılmasına olanak sağlamayı hedefliyor. Şirket daha sonra itibari paraları devreye sokmayı planlıyor.

Platformun kurucu ortağı Jimmy Zhao konuya ilişkin şu ifadeleri kaydetti:

Dağıtık defter teknolojisi, kripto paralar ve finansal teknoloji alanlarında belki de dünyadaki en ileri görüşlü ülke Malta’dır. Bizler de Blockchain Adası’nın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İşlemlerimizi çok yakında başlatabileceğimize olan inancımız tam.

İlk kullanıldığı andan itibaren gelişimini sürdüren ve her geçen gün kendine yeni bir kullanım alanı edinen Blockchain teknolojisi her ülke tarafından bu denli hoş karşılanmayabiliyor. Blockchain şirketleri de kendilerine en uygun ortamı sağlayabilecek ülkeleri doğal olarak tercih ediyorlar. Malta Blockchain teknolojisini önemseyen ve bu alandaki girişimcileri teşvik eden ülkelerden. Kripto paralar günün birinde çok yaygın hale geldiğinde Malta’nın bu durumdan büyük kar elde edeceğine hiç şüphe yok.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar