X

Dev Borsadaki Kriz Bitti: Para Çekme İşlemleri Başladı Mı?

OKEx, eski haline dönüyor mu?
13:22
21 Ekim 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan OKEx, birbiri ardına gelen skandal haberler ile gündeme oturmuştu. İlk başta sadece borsanın soğuk depolama cüzdanına ait özel anahtarlardan birisine sahip olan üst düzey bir yöneticinin gözaltına alındığı haberi ile adından söz ettiren OKEx, daha sonra çok daha kritik bir haber ile gündeme geldi.

OKEx kripto para borsasının kurucusu Star Xu’nun yaklaşık olarak 1 haftadır polis tarafından gözaltında tutulduğu ve bu sebeple para çekme işlemlerinin de durdurulduğu iddia edildi. Bu iddianın doğru olup olmadığı henüz bilinmese de OKEx gerçekten de neredeyse 1 haftadır para çekme işlemlerini durdurdu.

İtibari Para ve Kripto Para Alım Satım İşlemleri Başladı

OKEx tarafından yapılan yeni açıklamada ise Çin Yuanı için eşler arası alım satım işlemlerinin ve para çekme işlemlerinin başlatılacağı vurgulandı. 21 Ekim tarihinden itibaren Vietnam Dongu, Hindistan Rupisi ve Çin Yuanı para çekme işlemleri ile eşler arası alım satım işlemleri başlayacak.

Spot borsadaki para çekme işlemlerinin ise henüz tam olarak başlatılmadığı biliniyor. OKEx’in eşler arası alım satımı ve tezgah üstü alım satımı nasıl kullanıma açtığı bilinmese de bunun üçüncü partilerin yardımı aracılığıyla yapılıyor olması muhtemel.

Bu yönteme örnek vermek gerekirse bir alıcı OTC satıcısına AliPay, WeChat Pay ve bunun gibi bir uygulama ile para gönderip karşılığında OKEx hesabından fonlarını alabilir veya bunları değiştirebilir. Bu önemli bir adım olsa da kripto para borsasının bütün kullanıcılar için para çekme ve alım satım yapma fonksiyonunu aktif hale getirmesi büyük önem taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar