X


Dell Technologies CEO’sundan İlginç Bitcoin (BTC) Yorumu

53.3 milyar dolarlık net serveti bulunan Amerikalı iş insanı Michael Dell, Bitcoin hakkında olumsuz demeciyle ilgi çekti.
23:00
9 Ekim 2021

Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili garip açıklamalarda bulundu. DealBook ile gerçekleştirilen röportajda Dell, kripto para piyasasının amiral gemisi için ilginç sözler kullandı.

Michael Dell, Bitcoin’i Eleştirdi

53.3 milyar dolarlık net serveti bulunan Amerikalı iş insanı Michael Dell, Bitcoin hakkında olumsuz demeciyle ilgi çekti. Dell, Bitcoin’in özündeki teknoloji olan Blockchain‘i “değeri bilinmeyen” olarak tanımladı:

Blockchain’in değerinin bilinmediğini düşünüyorum. Bitcoin konusunu ise pas geçeceğim. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İronik bir şekilde Dell, Temmuz 2014’te ürünleri için Bitcoin‘i kabul etmeye başlayan ilk büyük şirketlerden biri olmuştu. Şubat 2015’te Dell, Bitcoin ile ödeme seçeneğini uluslararası olarak genişletmişti. Ekim 2017 tarihinden itibaren ise düşük talep nedeniyle Bitcoin desteğini geri çeken Dell, BTC ödemelerini askıya aldı.

Bu yılın başlarında Tesla, Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Ancak Bitcoin’in çevre modeli endişesi ile ödemeleri askıya alan Tesla, piyasada sert bir düşüşe neden olmuştu. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’e açık kapı bırakmayı ihmal etmedi. Çevresel modelin iyileştirilmesi durumunda Tesla’nın tekrar Bitcoin kabul edebileceğini belirten Musk, kripto para birimleri ile yakından ilgileniyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, bugün itibarıyla 55.000 dolar bandında işlem gördü. Liderin yükseliş trendini en büyük altcoin Ethereum (ETH) takip ederken 3.600 dolar seviyeleri kaydedildi. Bununla birlikte Bitcoin, son yükselişin akabinde toplam piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşımayı başardı.

En popüler altcoin’lerde durum ise iç açıcıydı. Binance Coin (BNB) 420 dolar, Ripple (XRP) 1.17 dolar, Shiba Inu (SHIB) 0.00002623 dolar, Dogecoin (DOGE) 0.24 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar