X

Decentraland Coin Nasıl Alınır?

Decentraland nedir?
22:15
23 Kasım 2020

Decentraland (MANA), Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcılar bu Ethereum ağı tabanlı platformda yeni uygulamalarla içerikler üretebilir, bunları tecrübe edebilir ve içerikleri paraya çevirebilirler. Sanal dünyada kullanıcıların belirli arazileri oluyor ve daha sonra yollarını bulup bu arazilere bir şeyler kurup oyunu paraya çevirebiliyorlar.

Decentraland (MANA) toplamda iki farklı kripto para birimi kullanıyor. Bunlardan birisi MANA Coin olarak bilinirken diğeri ise ERC721 tabanlı LAND tokenleri olarak biliniyor. Yani Decentraland Coin olarak da bilinen MANA alınıp satılabilirken, LAND isimli kripto para birimi alınıp satılamıyor ve sadece NFT olarak işlem görüyor.

Decentraland (MANA) Nedir?

MANA Coin, Ethereum tabanlı sanal gerçeklik uygulamasının asıl kripto para birimidir. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan bu kripto para, oyundaki içerikleri paraya dönüştürmeyi sağlamaktadır. Yatırımcılar kurdukları uygulamalar veya oyun tabanlı içeriklerini MANA karşılığında satabilirler. Bunun yanı sıra isteyen kullanıcıların MANA ile oyun içerisindeki içeriklere erişim sağlayabildiği biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MANA Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 90. kripto para birimi konumunda ve son 24 saat içerisinde %5 artış yakaladı.

MANA Coin Nereden Alınır?

MANA Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • MANA Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna MANA yazın ve altta açılan MANA/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “MANA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek MANA alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar