X


Darbe Tehdidi, Hoşnutsuzluk Ve Güç Savaşları: Cardano’da İşler Karıştı

Cardano'nun yönetim kanadında işler tam anlamıyla karıştı ve duygular dışa vuruldu.
10:00
13 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Cardano Vakfı’nın yönetim kanadında büyük sorunlar yaşanıyor. Lider kanadından Charles Hoskinson (IOHK kurucusu) ve Ken Kodama (Emurgo CEO’su) yayımladıkları açık mektupta vakıftan “gönüllü olarak İsviçreli yetkililere kendini bırakmasını” ve vakıf başkanı Michael Parsons’ın istifa etmesini talep etti.

Kar amacı gütmeyen Cardano Vakfı, IOHK ve Emurgo ile birlikte Cardano ekosisteminin programlanması ve geliştirilmesi üzerinde sorumluluk sahibi olan üç kurum.

İkili, mektupta, kurumun kapsamını genişletme ve boşlukları doldurma planlarından bahsetti. Cardano Vakfı’nın ve vakıf çalışanlarının başarısızlıklarından ve etkisizliklerinden ve onlara yaptıkları değişiklik çağrısına ikna olmamalarından duydukları “büyük rahatsızlığı” madde madde anlattı.

Sözün özü ikili vakfın performansını yetersiz buluyor ve fonlarda şeffaflığın ve “halka açık belirli bir planın” dahi bulunmamasından dem vuruyor.

Diğer suçlamalar daha da ciddi ve üç kurum arasındaki güç mücadelesini gözler önüne seren cinsten. Mektubun bir kısmında ikili, vakfı “bariz bir şekilde kötü temsille ve haksız beyanlarda bulunmakla” (bunlardan biri de vakfın Cardano markasının sahibi olduğu iddiası) suçluyor.

IOHK & Emurgo’dan “darbe tehdidi”

Vakıf başkanından istifa, vakıftan kendini İsviçre yasalarına teslim etme talebinin yanı sıra, vakıf görevini yerine getiremediği için iki şirketin vakfın rolünü üstlenmeye “kendini adadığı” belirtiliyor. 2020’ye kadar iki şirket vakfın bazı görevlerini üstlenmeye kesin olarak karar verdi.

Vakıf mektuba henüz yanıt vermedi. Charles Hoskinson’ın kripto para dünyasında saygı duyulan bir isim olması, vakfın işini daha da zorlaştırıyor. Vakfın cevabının sertliğine göre ortalık daha da karışabilir, hatta küçük çaplı bir söz savaşı çıkabilir.

Kaynak: cryptobriefing.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar