X


Trump’ın Eski Ekonomi Danışmanı Bakın Şimdi Ne Yapıyor?

ABD başkanı Donald Trump'ın eski ekonomi danışmanı bir Blockchain şirketinin danışma kuruluna girdi.
09:00
13 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Gelişimini tüm hızıyla sürdüren kripto para ekosistemine zaman zaman bazı ünlü isimler dahil oluyor. Tüm dünyanın tanıdığı popüler isimlerin kripto para piyasasına giriş yapması ekosistemin benimsenme oranının arttığına işaret edebilir. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın eski danışmanlarından Gary Cohn da Blockchain odaklı bir şirkete katıldı.

Eskiden Trump’ın ekonomi danışmanları arasında yer almış Gary Cohn 12 Ekim Cuma günü Spring Labs adlı şirketin danışma kuruluna girdiğini bir basın açıklamasıyla duyurdu. Şirketin Blockchain teknolojisine yönelik faaliyetlerde bulunduğu ve geçmişte başarılı bir ICO aracılığıyla 14.7 milyon dolar değerinde fon topladığı biliniyor.

Başkan Trump’ın danışmanlığı görevini bir süre yürüten Cohn geçmişte de önemli mevkilerde birçok finansal kuruluş için hizmet vermişti. Amerikan bankacılık sektörünün dev isimlerinden Goldman Sachs’ta çalıştığı bilinen Cohn Birleşik Devletler Ulusal Ekonomik Konseyinde başkanlık da yapmıştı. Ünlü isim artık Blockchain alanında faaliyet verecek. Cohn yayımladığı basın açıklamasında “uzun yıllar boyunca Blockchain teknolojisi üzerine çalışmakla ilgilendiğini” ifade ediyor.

2017 ile 2018 yıllarında Donald Trump’ın baş ekonomik danışmanlığı görevini yürüten Cohn ülkede geçtiğimiz aralık ayında uygulanan vergi reformuna öncülük etmesiyle tanınıyor. Gary Cohn görev süresi boyunca ortaya koyduğu başarılı performansla adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Küresel finansal sistemde benzersiz başarılara imzasını atan bu isim artık Blockchain teknolojisi üzerine faaliyet verecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar