Cryptocom (CRO) ve Silvergate Anlaşmaya Vardı! CRO Fiyat Hedefleri!

Crypto.com önemli anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.
20:40
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Silvergate, El Salvador’un kripto cüzdanı Chivo‘nun piyasaya sürülmesine yardımcı olduğu bilinen büyük bir kripto bankasıdır. Kripto para borsası Crypto.com, California eyaletinin sözleşmeli bankası Silvergate ile yeni bir ortaklığa imza attı. Crypto.com Salı günü, kurumsal müşterilerin ABD doları (USD) kullanarak borsadan para yatırmalarına ve para çekmelerine izin vermek için Silvergate ile birlikte çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Crypto.com (CRO) Yeni Anlaşma

Duyuruya göre, Crypto.com borsasına çift yönlü banka havaleleri artık kurumsal yatırımcılar için mevcut. Silvergate’in yardımıyla kurumsal müşteriler banka hesapları ile Crypto.com arasında hiçbir ücret ödemeden USD transfer edebilirler.

Yeni özellik, kullanıcıların günün herhangi bir saatinde, anında ABD doları göndermelerini sağlayan bir ödeme platformu olan Silvergate Exchange Network aracılığıyla etkinleştirildi. Duyuru notlarına göre, özellik kurumsal müşterilere açıldı. Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, yeni özelliğin “çok talep edildiğini” ve şirketin dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırma vizyonunu desteklediğini söyledi.

“Kurumsal müşterilerimize çok daha kolay transfer olanakları sunabildiğimiz ve Silvergate ile çalıştığımız için son derece memnunuz”.

Daha önce bildirildiği gibi, Crypto.com, platformunda USD para yatırma ve çekme işlemleri sağlamak için USD Coin (USDC) stablecoin ihraççısı Circle ile birlikte çalışıyor. Crypto.com, Ağustos ayında Circle API aracılığıyla 60’tan fazla ülkedeki kurumsal müşteriler için USD banka havalesi yoluyla para çekme işlemlerini başlattı. Borsa, 30’dan fazla ülkedeki kullanıcılar için USD mevduatlarını ve USDC transferlerini etkinleştirmek için daha önce Circle ile ortaklık kurdu.

Silvergate, Facebook’un henüz piyasaya sürülmemiş dijital para birimi Diem USD’nin ihraççısı ve rezervinin yöneticisi olarak bilinen kripto odaklı bir bankadır. Banka ayrıca, Chivo’nun ABD doları işlemlerini kolaylaştırmaktan sorumlu bir kuruluş olarak hareket eden El Salvador’un hükümet destekli Bitcoin (BTC) cüzdanı Chivo’nun piyasaya sürülmesine de yardımcı oldu.

CRO Token Fiyat Yorumları

Geçtiğimiz günlerde 29 Kasım tarihinde müjdeli haberi vereceğiz diyen CRO, bunu bugüne öteledi. Aynı zamanda türev işlemlerle alakalı yeni bir iyileştirme de yaptı. Analistlerin önemli kısmı kısa vadede CRO token için 1 doları mümkün görüyor. Yakın zamanda 0,97 dolara kadar yükselen token, borsanın attığı sağlam adımlarla güç buluyor.

Onlarca yıllık reklam anlaşmalarıyla ayaklarının yere sağlam bastığını ima eden ve 1 milyar dolara yakın bütçeyi sadece bu kaleme ayıran Crypto.com, küresel ölçekte daha popüler hale gelmek istiyor. Hatta önümüzdeki dönemde Türkiye pazarına girme planları da var.

Yazı hazırlandığı sırada BTC’nin de geri çekilmesiyle CRO 0,69 dolar seviyesine kadar gevşedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar