Crypto.com Coin Nasıl Satın Alınır?

Özet

  • Crypto.com borsasının kripto parası Crypto.com Coin nedir?
22:11
19 Ağustos 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Crypto.com Coin (CRO), Crypto.com kripto para borsasının ve ödeme ağının kripto para birimidir. Crypto.com özellikle 2019 yılında adını ciddi anlamda duyurdu ve hızlı bir şekilde elde ettiği yükselişi ile top 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı.

CRO Coin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 12. kripto para birimi konumunda ve toplam 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Peki adından bu kadar fazla söz ettiren CRO Coin nedir ve Crypto.com yorumları yatırımcılar için ne gösteriyor?

Crypto.com Coin Nedir?

Crypto.com Coin, direkt olarak Visa anlaşmalı banka kartları aracılığıyla kullanılabilmekte. Kullanıcılara kripto para banka kartı hizmeti sunan CRO Coin, bu konuda emsalleri arasında en tanınan ve başarılı projelerden birisi olarak biliniyor. Kullanıcılar sahip oldukları Bitcoin veya Ethereum gibi kripto paraları söz konusu banka kartları sayesinde günlük işlemlerinde aynı itibari para içeren banka kartları gibi kullanabilmekte.

Crypto.com yorumları arasında en yaygın olanı ise kripto paraları günlük kullanıma uyarlaması sayesinde bunun geleceği parlak projelerden birisi olması şeklinde biliniyor. Crypto.com’un bir de MCO isimli ayrı bir kripto para birimi bulunuyor. Ancak kısa süre önce yapılan duyuruda bütün MCO token’larının CRO şeklinde güncelleneceği ve tek bir ağ coin’inin kalacağı belirtildi.

CRO Coin kullanıcıları hem Crypto.com borsasında ekstra alım satım indirimlerinden ve özel avantajlardan faydalanıyor, hem de MCO Visa Card kullanımlarında diğer kullanıcılarda bulunmayan özellikleri kullanabiliyor. CRO Coin kullanıcıları bunlara ek olarak banka kartı ile yaptıkları harcamalarda belirli bir miktarda CRO ve MCO coin de kazanabilmekte.

Kullanıcıların sahip olduğu ve Staking yaptığı MCO veya CRO token sayısına göre kartın çeşidi de değişiyor. Bazı kartlarda ücretsiz Spotify, Netflix, Prime, Expedia gibi özellikler bulunması da son günlerde “CRO Coin nedir?” sorusunu soranların sayısını arttırdı.

Peki CRO Coin tam olarak nereden ve nasıl satın alınır?

Crypto.com Coin Satın Al

Küresel çapta 22 farklı kripto para borsasında listelenmiş olan CRO, dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsalarından birisi olan Huobi üzerinden alınabilir.

Huobi üzerinden CRO Coin’i birkaç kolay adımda satın alabilirsiniz:

  • CRO Coin almak için ilk olarak Huobi’ye Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Huobi USD (HUSD) atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda USDT paritesine ve altta çıkan CRO’ya tıklayın.

  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz CRO miktarını seçin ve altta yer alan SATIN ALCRO sekmesine tıklayın.
  • Böylece CRO emriniz piyasaya girilmiş olacak.

CRO Coin Nasıl Alınır?

CRO satın almak için Huobi borsasını kullanıp yukarıdaki gibi kripto para transferi ve devamında emir vererek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunun yerine benzer bir şekilde Bitcoin veya diğer kripto para birimi transferi yaparak da aynı süreci gerçekleştirmek ve kolaylıkla CRO almak mümkün.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI