X

“Crypto.com” Milyonlarca Dolar Karşılığında Satıldı

08:00
10 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün geleceği en parlak alan adlarından biri olan Crypto.com satıldı. “Crypto.com” ileri görüşlü bir üniversite profesörü Mat Blaze tarafından 1993 yılında tescil edilmişti.

Satış rakamı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak The Verge’ün 13 Mart tarihli haberinde Crypto.com’un yaklaşık 10 milyon dolarlık bir değere sahip olduğu iddia edilmişti. Matt Blaze geçmişte birçok teklif almasına rağmen bu teklifleri büyük bir soğukkanlılıkla geri çevirmişti. Hatta o kadar çok teklif aldı ki, bu yılın başlarında Crypto.com’u kesinlikle satmayacağını yönünde bir sosyal medya açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Blaze’nin fikrini neyin değiştirdiğini bilmiyoruz. Fakat Monaco CEO’su Kris Marszalek Mat Blaze ile yaptıkları anlaşmanın ardından şunları kaydetti:

Eğer konu sadece para olsaydı Mat Blaze, Crypto.com’u çok uzun zaman önce satmış olurdu. Çok önemli bir kimliğe büründük. Crypto.com birçok kategoriyi kapsıyor. Bu nedenle bize çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu durumu kesinlikle hafife almıyoruz. Şirket olarak güçlü hedeflere sahip olduğumuzu kanıtladığımızı düşünüyorum.

2016 yılında İsviçre’de kurulan Monaco, kripto para sektöründeki standartların oldukça üzerinde bir şirket. İsviçre merkezli Monaco’nun Ethereum tabanlı bir kripto para birimi de bulunuyor. MCO token Monaco’nun başarılı politikaları sonucu kısa sürede birçok borsada listelendi.

Crypto.com alan adını 1993 yılında tescil ettiren Blaze, kişisel internet sitesindeki bir paylaşımda yatırımcıları kripto paralara yatırım yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor:

Birçok kripto para projesi dolandırıcılıktan ibaret. Kripto paraların yatırım aracı olarak kullanılmasına şiddetle karşıyım.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar