X


Cortex Coin Nasıl Alınır?

Cortex Coin nedir, nasıl alınır?
17:52
23 Şubat 2021

Cortex, dağıtık ağ üzerinde yüklenecek ve çalıştırılacak Yapay Zeka (AI) modellerini destekleyen açık kaynaklı, eşler arası, merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur. Cortex, modellerin akıllı sözleşmelere kolayca entegre edilebildiği ve yapay zeka destekli merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturabildiği, yapay zeka demokratikleştirmesini sağlamak için açık kaynaklı bir yapay zeka platformu sağlar.

Cortex (CTXC) Nedir?

Cortex kendisini, Blockchain’de yapay zeka ve yapay zeka destekli dApp’leri çalıştırabilen ilk merkezi olmayan dünya bilgisayarı olarak tanımlıyor.

Cortex Virtual Machine, Cortex zincirinde yapay zeka modellerini yürütmek için CPU yerine GPU kullanan on-chain yapay zeka çıkarımı için ek destekle EVM uyumlu olarak çalışıyor. AI Inference Engine ise heterojen bilgi işlem ortamlarında tamamen aynı yapay zeka çıkarım sonucunu garanti eden deterministik bir çıkarım motorudur. AI Inference Engine off-chain çözümlere başvurmadan deterministik on-chain yapay zeka çıkarımına izin verir.

Cortex’ten önce, zincir içi makine öğrenimi modellerini verimli ve belirleyici bir şekilde yürütmenin bilinen bir yolu olmadığını savunan platform, Cortex bu sorunu öncelikle CVM ve MRT (niceleme ve yalnızca tamsayı çıkarım) aracılığıyla çözdüğünü iddia ediyor.

Bunlara ek olarak Cortex, dApp geliştiricilerinin, kullanıcılarının ve madencilerinin geleneksel ekosistemine ek olarak, ekosisteme yeni bir oyuncu getiriyor: Yapay zeka (AI) geliştiricileri. Cortex, yapay zeka geliştiricilerini modelleri blok zincirinde depolamaya teşvik eden bir mekanizma ortaya koydu. Bu, bireysel AI geliştiricilerinin, dApp geliştiricilerinin dünyadaki en iyi AI modellerine erişebildiği ve seçim özgürlüğüne sahip olduğu Blockchain üzerindeki AI modellerinden para kazanması için bir ekosistem yaratır.

Öte yandan Cortex kullanıcılarına, bir cüzdan ve mining hizmeti de sunuyor. Cüzdan, Chrome, iOS ve Android için ücretsiz olarak kullanılabilir. Kullanıcılar CTXC token’larını, kimliklerini ifşa etmeden hızlı işlemlerle güvenli ve emniyetli bir şekilde saklayabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1339 dolardan işlem gören CTXC Coin, CTXC BTC işlem çiftinde de 0.000002820 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 33,461,803USD işlem hacmi ile 450. sırada yer alan CTXC Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 10,755,787 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 30 Nisan 2018 tarihinde 2,41dolar ile rekor kıran CTXC Coin, 16 Mart 2020 tarihinde 0,0341 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 249,938,725 adet Cortex Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 299,792,458 Cortex Coin’e ulaşması bekleniyor.

CTXC Coin Nereden Alınır?

CTXC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CTXC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CTXC Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT) alarak CTXC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar