CoinShares Raporu: Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoin’den Alıyor!

Avrupalı dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, kurumsal kripto para yatırım ürünlerinin üst üste dördüncü haftada çıkışlar yaşadığını bildirerek karamsar bir tabloya dikkat çekti. Şirket, ayrıca kurumsal yatırımcıların 4 altcoin'e para akıttığını bildirdi.
08:05
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avrupalı dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, kurumsal kripto para yatırım ürünlerinin üst üste dördüncü haftada çıkışlar yaşadığını bildirerek karamsar bir tabloya dikkat çekti. Şirket, ayrıca kurumsal yatırımcıların 4 altcoin’e para akıttığını bildirdi.

Kripto Para Yatırım Ürünlerinden 20 Milyon Dolarlık Çıkış

CoinShares, son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları Raporu’nda kurumsal kripto para yatırım ürünlerinin geçen hafta yaklaşık 20 milyon dolarlık çıkış yaşadığını ve short yatırım ürünlerine küçük para girişleri olduğunu bildirdi. Raporda “Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 17 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü ve bu üst üste 4’ncü haftada olumsuz havaya işaret ediyor.” notu düşüldü.

Bitcoin (BTC) fonları 20.1 milyon dolar ile çıkışlardan en ağır darbeyi aldı. Short Bitcoin fonu 1.8 milyon dolarlık küçük girişler gördü. Short BTC fonu, Bitcoin’in 126 milyon dolarına karşılık yaklaşık 50 milyon dolarla yılın başından bu yana en yüksek ikinci girişi yaşadı.

Coinshares, yatırımcıların short BTC fonlarına hücum etmesinin nedeninin düzenleyici belirsizlik olabileceğine işaret ederek şunu not etti:

Short Bitcoin fonuna olan son girişlere rağmen, yönetimi altındaki toplam varlıklar (AuM), long Bitcoin AuM’nin yüzde 36 artmasına kıyasla sadece yılın başından bu güne denk yüzde 4,2 arttı. Bu short pozisyon alan bazı yatırımcıların bu yıl şimdiye kadar beklediği kazançları sağlayamadığını gösteriyor. Bununla birlikte, bu durum muhtemelen yatırımcıların varlık sınıfı için düzenleyici belirsizlik konusundaki endişelerinin devam ettiğini gösteriyor.

Kurumsallar Bu Altcoin’lerin Peşinde

Öte yandan çoğu altcoin fonu geçen hafta küçük çaplı girişler yaşadı. Dijital varlıklardan oluşan bir sepete yatırım yapan çok varlıklı yatırım araçları, geçen hafta 0,8 milyon dolar giriş gördü. Ethereum (ETH) fonu 0,7 milyon dolar, Solana (SOL) fonu ise 0,3 milyon dolarlık girişler gördü. Binance Coin (BNB) ve Cosmos (ATOM) fonunun her ikisi de sırasıyla 0.4 milyon dolar ve 0.2 milyon dolar olmak üzere küçük para girişleri yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar