X


Coinbase’den Bitcoin, Ethereum Classic, Zcash ve Litecoin Değişimi!

Coinbase dört kripto para biriminin işlem onay gerekliliğini değiştirdi.
19:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, 2019 yılında özellikle Binance tarafından atılan hamlelerin ve yapılan girişimlerin bir nebze gerisinde kaldı ve bu durum kendisini yavaş yavaş hissettirmeye başlıyor. Özellikle Binance’in ABD pazarına giriş yapması kesinlikle Coinbase’in yerel ticari hacmini etkilemiş gözükmekte.

Coinbase ise sene başında durgunluğunu koruduktan sonra sene sonuna doğru rekabetin hızını arttırmaya karar verdi ve bir dizi girişime imza attı. ABD merkezli kripto para borsasının yaptığı son değişiklik ise lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yönelik oldu. Coinbase yeni yaptığı duyuruda öncelikle Bitcoin olmak üzere Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC) ve Litecoin‘in (LTC) transfer işlemleri için gereken madenci onay sayısını değiştirdiğini belirtti.

Coinbase’den Şaşırtan Litecoin Hamlesi

Daha öncesinde Bitcoin işlemi için 6 onay gerekirken, Coinbase artık bunu 3 onaya düşürdü. Bunun yanı sıra Ethereum Classic için daha önce 5676 onay isteyen borsa, bundan sonra sadece 3527 onay ile işlemi kabul edecek. Gizlilik odaklı kripto para ZEC içinse onay sayısı 18’den 12’ye kadar düşürüldü. Litecoin ise hepsinden farklı bir işleme tabi tutuldu ve önceden 6 olan onay sayısı, arttırılarak 12 olarak güncellendi.

Olayı özetlemek gerekirse BTC, ETC ve ZEC Coinbase üzerinde daha hızlı transfer edilecekken, Litecoin eskisinden daha yavaş kullanıcının Coinbase hesabına aktarılacak. Coinbase bu önlemin yüzde 51 saldırısı gibi olaylara karşı önlem olduğunu belirtmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar