X


Coinbase Yeni Özelliğini Duyurdu! Maaşlar Direkt Kriptoya!

ABD'li Coinbase kullanıcıları artık maaş çeklerini direkt olarak borsa hesaplarına aktararak kripto alabilecek.
23:25
27 Eylül 2021

Borsanın müşterileri birçok ürünle alakalı Coinbase’e baskı kuruyordu. Kripto ile faiz konusu SEC’in tokadını yedi ancak bu özellik için herhangi bir sorun görünmüyor. Önümüzdeki haftalarda Coinbase müşterileri maaş çeklerini doğrudan borsaya yatırabiliyor olacak. Maaşlarını kripto paralarda tutmak isteyen yatırımcılar yoğun şekilde bu özelliğin sistem tarafından desteklenmesini talep ediyordu.

Maaşlar Direkt Kriptoya

Bugün Coinbase tarafından yapılan duyuruya göre kullanıcılar herhangi bir komisyon ödemeden maaşlarını otomatik olarak borsaya aktarabilecek. Coinbase kıdemli ürün müdürü Prakash Hariramani şunları söyledi.

“Kullanıcılar, Coinbase uygulamasında desteklenen bir bordro şirketi veya bir şirketin insan kaynakları departmanı aracılığıyla doğrudan mevduat oluşturabilir”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hariramani bu özelliğin kullanıcılar tarafından ısrarla talep edildiğine dikkat çekti. Amerika’daki yatırımcılar maaş çeklerini “az veya çok” yatırma seçeneğinde direkt olarak borsaya aktarabilecek. Yeni özellik çok bir fayda üretmiyor gibi görünse de birçok yatırımcı sık sık para göndermenin zaman kaybı olduğunu düşünüyordu. Amerika’da maaşlar çek olarak ödenir ve posta yoluyla gelmesi vs gibi süreçler zahmetli olabilir.

Borsa hali hazırda Fortress Investment Group, M31 Capital, Nansen ve SuperRare Labs gibi birçok ABD merkezli şirketle bu konuda anlaşma imzaladı.

Coinbase ve Müşteri Talepleri

Şirket müşterilerinden gelen geri bildirimler neticesinde yeni ürünleri platformda sunmak konusunda oldukça istekli, ancak SEC bunların tamamına izin vermiyor. Son olarak Lend kripto kredi programı için bir duyuru yapılmış ve SEC’in görüşü alınmıştı. Bu süreçte SEC ile fikir alışverişinde bulunmak isteyen Coinbase, SEC Başkanı Gensler’in “bizimle konuşmaktan çekinmeyin” açıklamalarından cesaret aldı.

Evet, SEC tarafından bir cevap verildi ve borsa dava ile tehdit edildi. Wells bildirimi yapan SEC, şirketi dava açmakla tehdit etti ve durum Coinbase yetkileri tarafından da bu şekilde duyuruldu. Neyse ki Ripple ile aynı kaderi paylaşmak istemeyen ABD’nin en büyük borsası geri adım attı.

Borsayı SEC ile karşı karşıya getiren özellik kripto paralarla faiz vaat ediyordu. Üstelik yıllık faiz oranları Bank of America’nın çok daha üzerindeydi. Elbette finans çevreleri tarafından da bu özellik hoş karşılanmadı, bu noktada bankaları korumak isteyen SEC’i de anlamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar