X


Verilere Göre, Hindistan, Dünyanın En Çok Kripto Kullancısına Sahip Ülkesi

Yakın zamanlı yayınlanan bir rapora göre, dünyanın en fazla kripto kullanıcısına sahip ülkesi Hindistan. Hindistan'ı 2. sırayla Amerika Birleşik Devletleri ve 3. sıra ile Rusya takip ediyor.
22:15
27 Eylül 2021

TripleA tarafından yakın zamanda yayınlanan ve 20 Eylül 2021’de güncellenen bir rapora göre, küresel kripto para kullanıcılarının sayısı 280 milyonu aştı.

Hindistan, En Çok Kripto Kullanıcısına Sahip Ülke

Veriler, şu anda Hindistan’da 100 milyondan fazla kripto kullanıcısının olduğunu gösteriyor, ki bu sayı ülke nüfusunun %7’sinden daha fazlasını oluşturuyor. Şu anda Hindistan, tüm dünyada en fazla kripto kullanıcısına sahip birinci ülke konumunda. Amerika Birleşik Devletleri, 27,4 milyon kullanıcı ile ikinci sırada yer alırken, onu 17,3 milyon kullanıcı sayısı ile üçüncü sırada Rusya takip ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesi ve 2021 yılı itibariyle kurumsal yatırımcıların radarına girmesi, büyük ölçüde kripto varlıklara olan ilginin artmasına neden oldu. Aynı zamanda koronavirüs pandemisinin ekonomik etkisiyle fiat para birimlerinin değer kaybetmesi, dünyada milyonlarca insanı enflasyondan korunmak amacıyla bu dijital varlıklara yatırım yapmaya itti.

Hindistan’da Yaygınlaşan Kripto Kullanımı

Veriler, Hindistan’da kripto para kullanımının gittikçe yaygınlaştığını gösteriyor. Borsa verilerine göre ülke, özellikle pandemi sürecinde kripto para piyasasına yeni giriş yapan büyük bir genç kitleye sahip. Buna nazaran bazı çevreler, Hindistan Hükümetinin, kripto para ticaretini vergilendirmek istediğini ortaya koydu. Kabine, kripto para birimiyle ilgili bir yasa tasarısı almaya hazırlanırken, ülkenin vergi departmanının da dijital para birimi sektöründe gelir yaratan her faaliyetin vergilendirilmesini desteklediği bildirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar