X


Coinbase Onay Aldı!

09:00
24 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın ileri gelen kripto para borsalarından Coinbase ekosisteme büyük ölçüde fayda sağlayabilecek bir şeyi başardı. Coinbase geçtiğimiz günlerde New York’lu yetkililerden kripto para muhafaza etmek için onay aldı. Borsanın muhafaza işini gerçekleştirecek bir şirket kurması bekleniyor.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) Coinbase’in “Coinbase Muhafaza Mutemetlik Şirketi LLC” adı altında bir şirket kurmak için yaptığı başvuruyu 23 Ekim Salı günü onayladı. Böylece Coinbase’in yeni şirketi Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve XRP için muhafaza hizmetleri sunabilecek.

Bilindiği üzere Coinbase kripto para borsası hâlihazırda kullanıcılarının yukarıda bahsi geçen varlıklardan beşiyle platformda işlem yapabilmesine imkan veriyor. Coinbase hiçbir işlem platformunda XRP işlemlerine olanak sağlamadığı halde yeni kurulacak şirketin sunacağı iddia edilen bu hizmet dikkatleri çekti.

Coinbase’in yetkili isimlerinden Asiff Hirji, NYDFS’nin gerçekleştirdiği bu hamleyi yere göğe sığdıramadı ve kurula övgü yağdırdı. Hirji’ye göre düzenleyici kurul bu kararıyla “kripto para sektörünün büyümesi” için “güçlü bir taraftar” olduğunu herkese gösteriyor.

Çoğu uzmana göre kripto para piyasasının büyük bir benimsenme oranına sahip olabilmesi için karşı karşıya olduğu engellerden birisi de “muhafaza” sorunu. Ancak son zamanlarda BitGo, Northern Mutemetlik, Prime Mutemetlik gibi startup’lar muhafaza hizmetleri sunmak için düzenleyici kuruluşlardan onay almayı başardı. Dünyadaki en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase de artık bu listeye dahil oldu.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar