reklamı kapat

CNBC Analistinden Bitcoin Tahmini

CNBC analisti Brian Kelly Bitcoin için "3.000 doların altı" tahmininde bulundu.
13:00
18 Şubat 2019

İsviçre’de düzenlenen Crypto Finance Conference’da bir röportaj veren CNBC çalışanı Brian Kelly Bitcoin’in 3.000 doların altını göreceğini düşünüyor.

Kelly’nin sözleri şu şekilde:

Fiyata bakıp Bitcoin’deki bu tür patlama ve başarısızlık döngüsünü 3 veya 4 kez gördüğümüzü söylüyorum. Bunların son ikisine bakarsanız aşağı yukarı geçmişte gittiğimiz yoldan gittiğimizi görürsünüz. Daha düşük bir seviye görebiliriz – bu beni hiç şaşırtmaz.

Sonrasında fiyat tahmini sorulan Kelly, BTC’nin 1.500 dolara düşmesinin dahi kendisini çok fazla şaşırtmayacağını belirtti. BTC’nin %60’lık bir başka düşüş yaşamasının olası olduğunu öne süren Kelly, bir yandan da toplu satışların sona ermek üzere olduğunu kaydetti. Bununla birlikte BTC’nin gereğinden %50 az değerlendiğini ve aşırı negatif hissiyatın BTC’yi “adil” sayılabilecek bir fiyatın çok altına çektiğini iddia etti.

Bitcoin ETF Hakkında

Brian Kelly’e göre ETF gibi bir aracın SEC’in düzenleyici çemberinden geçmesinin “hiç şansı yok.” Kelly Bitcoin destekli ilk ETF’in önümüzdeki aylarda değil, 2020’de onay alacağını düşünüyor. Ancak tüm piyasa uzmanları bu konuda Kelly ile aynı görüşte değil.

Örneğin Bitwise Asset Management’tan Hunter Horsley. CNBC’ye verdiği röportajda Horsley SEC’in söz konusu varlık sınıfını benimsemeye %100 hazır olmadığını ancak “bu embriyonik sektörü” yavaş yavaş kabul ettiğini dile getirdi. Amerikalı yatırım efsanesi Ric Edelman da ETF’lerin kabul edilmesinin “eğer” değil “ne zaman” meselesi olduğunu açıkladı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun