X


Civic Coin Nasıl Alınır?

Civic, kimlik doğrulama odaklı bir kripto para projesidir.
08:00
24 Şubat 2021

Civic (CVC), blockchain tabanlı bir kimlik yönetim platformudur. Civic ekibi bireylere ve kurumlara bütün kimlik bilgi verilerini kontrol edip korumaları için gerekli araçlarla altyapıyı sunuyor. Platform aslında kullanıcıların kişisel verilerini kontrol etme yöntemlerini değiştirme odaklı olarak tasarlandı ve bu yolda ilerliyor. Kullanıcılara gereksiz miktarda kişisel bilgi vermeden kimlik onayı yapabilme şansı verilirken aynı zamanda bu verilerin de korunması birinci amaç olarak görülüyor.

Civic’in kimlik doğrulama çözümünün dağıtık defter teknolojisi ve blockchain kullanması ise en büyük avantajı. Bu durum sayesinde her şey şeffaf olarak görülürken aynı zamanda kişisel veriler elden ele dolaşmıyor ve bu doğrulama diğer kullanıcılara gizli olarak yapılıyor. Kullanıcıların bütün verileri ise kullanıcının mobil cihazında depolanıyor ve onun kontrolünde oluyor. Kullanıcılar daha sonra spesifik kişisel verileri biyometrik imza ile Civic uygulaması üzerinden kontrol ediyor.

Civic, diğer kullanıcı verisi depolama yöntemlerine kıyasla bütün hassas verileri kullanıcı kontrolüne bırakıyor. Tabii ki bunların mobil cihaz onayı istemesi de ek avantajlar arasında yer almakta.

Civic (CVC) Nedir?

CVC Coin, Vinny Lingham ve Jonathan Smith tarafından 2015 yılında kuruldu ve kısa sürede ciddi bir tanınırlık elde etti. Özellikle Lingham’ın Shark Tank South Africa bünyesinde ön plana çıkmış olması bunu etkiledi.

Civic Coin, ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Ethereum ağı tabanlı olan bu kripto para birimi aynı zamanda ağda birçok işlem için kullanılmakta. Kurumların belirli düzeyde kimlik doğrulama aracı için CVC ödemesi yapması da gerekiyor.

Toplam 1 milyar arza sahip olan CVC Coin’in sirkülasyondaki arzı ise 670 milyon. Son 24 saat içerisinde %26 yükseliş yakalayan CVC, 121. sırada bulunuyor. CVC Coin fiyatı ise 0,38 dolardan işlem görmekte. Toplam piyasa değeri 257 milyon dolar olan CVC, top 100’e girmek üzere.  CVC’nin bu birim fiyat üzerinden toplam arzı hesaplanacak olursa bunun olası piyasa değerinin 389 milyon dolar olması bekleniyor.

CVC tüm zamanların fiyat rekorunu ise 1,66 dolar olarak kırdı ve o tarihten beri %76 geriledi.

CVC Coin Nereden Alınır?

Civic Coin satın almak için Binance kripto para borsası kullanılabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar