X


Çip Savaşları Büyüyor – BitFury, Antminer S7’lere Karşı 16NM Çip ile Ortalığı Karıştıracak

16:53
2 Eylül 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin madencilik cihazları üreticisi BitFury, Şubat ayında duyurulan 16NM Bitcoin ASIC madencilik çipinin geliştirmesini tamamladı.

Cihazın, önceki kuşak 28NM’lere karşı gigahash başına 0,2 jul yerine, 0,06 jul elektrik sarfıyatı ile çalışacağı düşünülüyor.

BitFury’nin iddiasına göre yeni geliştirilen ürün önceki versiyonuna göre 4 kat daha fazla üretim gücü getirecek ve yeni piyasaya sürülen S7’de dahil olmak üzere şu ana kadar üretilen ürünler içerisinde benzersiz bir elektrik verimliliği sağlayacak.

Geçtiğimiz hafta satışa sunulan Bitmain şirketinin S7 cihazları 0,25 Jul/GH tüketim sağlıyor, BitFury’nin geliştirdiği 16NM’ler ise 0,06 Jul/GH verimlilik ile yaklaşık 4 kat daha verimli bir cihaz olarak öne çıkacak.

BitFury şu anda 460 petahash olan toplam ağ gücünün, kendi ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte yakında 1000 petahash sınırını aşarak Exahash bölgesine girileceğini düşünüyor.

San Francisco ve Amsterdam’da ofisleri bulunan BitFury, şu ana kadar yatırım çevrelerinden 60 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirketin cihazlarını barındırdığı veri merkezleri ise İzlanda ve Gürcistan’da yer alıyor.

bitfury icerik

Görsel temsilidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar