X


Önemli Gelişme: Çinli Madencilere Bir Darbe de Alibaba’dan Geldi!

Elde edilen son bilgilere göre Alibaba, Çin'de kayıtlı kripto para birimi ve Bitcoin madencilik şirketlerine bir çağrı yaptı.
13:35
18 Haziran 2021

Çin’in kripto para birimleri ve madencilik ile ilgili attığı negatif adımlar hız kesmeden devam ediyor. Çin’de faaliyet gösteren işletmeler ve madencilik tesisleri de bu engelleyici düzenlemelere uygun olarak hareket etmeye çalışıyor.

Alibaba’dan Çinli Madencilere Engel

Twitter’da, Çin merkezli bir kripto para haber sayfası olan Wu Blockchain’in bugün yaptığı açıklamalara göre son adımların ardından Alibaba da madencileri uyardı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Çin’in en büyük bulut hizmeti sağlayıcısı Alibaba Cloud, Çin’de kayıtlı kripto para ve madencilik şirketlerine bir çağrı yaparak, yasal gerekliliklere göre alan adını iptal edebileceğini ve sunucu çalışmasını durdurabileceğini söyledi.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre bu durumun borsalar üzerinde çok az etkisi olacak. Çünkü sunucuları ve kayıtlı konumları Çin dışında. Ancak madencilik şirketlerinin bazı değişiklikler yapması gerekebilir.

Çin’deki Madencilik Tesislerine Uyarı

Alibaba’nın çağrısı öncesinde 18 Haziran’da Sichuan, elektrik üretim şirketlerinin herhangi bir dijital para madenciliğine güç sağlamayı derhal durdurmalarını istedi. Yapılan açıklamalara göre paylaşılan resmi belgede ayın 25’inde verilerin ve bilgilerin paylaşılması istendi.

Bundan önce de Wu Blockchain, Çin’in Sichuan kentindeki Bitcoin madencilik tesislerinin birbiri ardına kapatıldığını dile getirmişti. Buna ek olarak yine dün yapılan açıklamalarda, yaz aylarında Sichuan’da büyük miktarda terk edilmiş hidroelektrik olduğu dile getirilmişti. Eğer Bitcoin madenciliği için kullanılmazlarsa bu enerji güçlerinin israf edileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar