Chiliz (CHZ) Son Durum Ne? Chiliz Chain 2.0 Nasıl Gidiyor?

Özet

  • Fan token kralı heyecanla beklenen ağı açtı ama şimdilik yeterli ilgiyi görmedi. Peki gelecekte?
13:20
28 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fan tokenler kendi sezonlarında piyasadan pozitif ayrışabildiği için riskinin dağıtmak isteyen yatırımcılardan ilgi görüyor. Diğer taraftan özellikle futbola meraklıysanız fan tokenler daha da ilgi çekici oluyor. Kazandıkları kritik maçlardan sonra, gollerin ardından dalgalanan fiyatlar yatırımcılara daha büyük heyecan veriyor. Peki fan token denildiğinde akıllara gelen Chiliz (CHZ) cephesinde son durum ne?

Chiliz Chain 2.0

Geçtiğimiz ay fan tokenler için kendi ağını başlatan Chiliz büyük hedefler açıkladı. Chiliz Chain 2.0, daha kısa blok süresini, daha düşük ücretleri ve daha az enerji kullanımını destekleyen bir proof-of-stake authority (PoSA) konsensüs mekanizması ile çalışıyor. Bu BNB Fork’u Ethereum ile uyumludur. Chiliz, Manchester City, Paris Saint-German, Arsenal ve diğerleri gibi spor takımları için özel kripto para birimleri sunan taraftar tokenleri etrafındaki hype’ın çoğuna liderlik ediyor. Bu tokenlar taraftarların yeni forma tasarımları ya da stadyum isimleri için oy kullanmasına olanak tanıyor.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus bu yılki Paris Blockchain Haftası’nda verdiği demeçte, “Geliştiricileri ve şirketleri dahil etmeniz gerekiyor çünkü halihazırda 2 milyondan fazla kullanıcımız ve 100 spor markamız var” dedi. Uzun vadeli hedefi, Chiliz’i spor takımlarının kendi ürünlerini geliştirmeye davet edileceği tamamen açık ve merkezi olmayan bir ortam haline getirmek.

“Chiliz’in nihai hedefi, farklı spor takımlarının ve disiplinlerinin taraftarlarıyla bir ekosistem oluşturmak ve gelecekte doğrulayıcıların çoğunun spor takımlarının kendileri olacağını umuyoruz”.

Chiliz, geliştiricileri ve startup’ları projelerini Chiliz Chain de geliştirmeye ikna etmek için 1 Mart’ta Jump Crypto tarafından desteklenen 50 milyon dolarlık bir inkübatör başlattı.

Chiliz (CHZ) Son Durum

Dreyfus çok iddialı bir laf etti. Paris Blockchain Haftası’nda “Bitcoin sıfıra gitse bile, biz burada olacağız” dedi. Bu bir açıdan mantıksız değil. Kripto paralara güven sıfıra bile inse blockchain tabanlı bir spor portalı olarak Chiliz faaliyetine devam edebilir. Diğer taraftan Web3 alanının Chiliz’e tanıdığı gelecek oldukça parlak. Üstelik erken dönemde bu alana girmiş ve büyük ortaklarla anlaşma imzalamış olmak da onun en büyük avantajıdır.

Eğer Chiliz Chain 2.0 geliştiricilerin dikkatini çekerse oldukça güçlü bir fiyat katalizörü olabilir. Diğer taraftan CHZ Coin fiyatı 0,1136 dolarda bulunuyor. CHZ Coin yeniden yükselişe geçebilmek için 0,1146 dolar üstünde kalıcılık elde etmesi gerekecek. Birçok altcoin gibi CHZ fiyatı da kritik dirençleri BTC fiyatındaki istikrarsızlık nedeniyle aşamadı. Güçlü bir ralli için birçok kez test edilen 0,1235 doların aşılması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI