Reklam

Chiliz (CHZ), Shiba Inu (SHIB) ve Loopring (LRC) Grafik İncelemesi ve Teknik Veriler

Chiliz, Shiba Inu ve Loopring teknik analizi.
20:24
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası git gelli bir seyir sürerken, Evergrande’nin iflası lider Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri fiyatını aşağı çekti. Chiliz, yoğun gündemi ile 0.50 dolar seviyelerine tırmanırken Loopring ATH kaydetmesini bildi. Bunun yanı sıra Shiba Inu, Vitalik Buterin haberi ile yükseliş ivmesi kazandı.

Chiliz (CHZ)

Spor ve eğlence odaklı çalışmalar yürüten Chiliz, kaydettiği gelişme ile fiyat hareketi kazandı. CHZ fiyatı 0.33 dolarlık alanı kırarak yukarı yönlü ivmesini hızlandırırken 0.65 dolara kadar yükseliş trendi yakaladı. Ancak bu hareket kalıcılık ifade etmezken 0.40 dolar üzerinde stabilizasyon sağlandı.

Chiliz, uzun süredir sessiz kalışını önemli bir ralli ile geride bırakırken momentum yakaladı. Taraftar token benimsenmesinin etkilerini hisseden Chiliz, potansiyel barındıran kripto paralar arasında yer alıyor. CHZ, 0.89 dolarlık ATH seviyesinin yaklaşık olarak %43 gerisinde işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, 23 Ekim’den itibaren patlayıcı bir yükseliş trendine giriş yaptı. SHIB‘in kaydettiği fiyat hareketi, 28 Ekim’de ATH’ye ulaşırken kısa sürede %200’ün üzerinde artış yakaladı. Bu soluksuz rallinin akabinde bir geri çekilme görülürken alçalan bir üçgen modeli oluştu.

SHIB, ATH seviyesinin görülmesinin ardından %37.5’lik bir düzeltme hareketi izledi. Ancak bu denli düşüşe rağmen aylık grafikler açıkça yeşil bölgede yer alıyor. Kısa vadeli beklentilerde düşüş hakimiyetinden yükselişe geçen bir canlanma görülüyor. RSI nötr bölgeye giriş yaparkan Momentum göstergesi yakın vadede azalan düşüş ivmesine işaret etti. Bununla birlikte ADX önemli ölçüde zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Loopring (LRC)

Loopring, sergilediği performans ile son dönemde ön plana çıkan kripto paralar arasında yer aldı. LRC, 28 Ekim tarihinden 10 Kasım’a kadar %800’ün üzerinde muazzam bir fiyat artışı kaydetti. Boğa koşusu sonrasında ise LRC fiyat keşfine girdi. 10 Kasım 3.85 dolar ile ATH belirleyen LRC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3 dolar bayrağını kaybetti.

Ayılar genel yükseliş trendine karşı koymaya çalışırken LRC %10’un üzerinde düşüş yaşadı. Kısa vadeli görünüm ayıların tarafında yer alıyor. RSI iki günde yaklaşık 25 değer düştü. Ayrıca Müthiş Osilatör ve MACD kırmızı işaretler verdi ve kısa vadede satın alma momentumunun kayboluşunu işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar