X


Chiliz (CHZ) Fiyatı Yükselecek Mi? Socios Son Anlaşmalarla Rekora Giriyor!

Bugün yaptığı anlaşmayla birlikte yeniden gündem olan Chiliz (CHZ) ve Socios nedir? Bu başarının arkasında ne var ve Chiliz (CHZ) fiyatı yükselecek mi?
21:39
7 Temmuz 2021

Kripto paralarla hiç ilgilenmeyen insanların bile bildiği üç şey var Chiliz, Socios ve kendi takımlarının tokenı bu son derece önemli bir detaydır. Blockchain ve kripto paralarla ilgisi olmayan büyük bir pazara girildi ve spor alanında Socios son derece başarılı işlere imza attı.

Taraftar Tokenların Kripto Para Piyasalarına Etkisi

Öncelikle Socios ve Chiliz (CHZ)’in ne yaptığını iyi anlamamız gerekiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kripto paralarla hiç ilgisi olmayan insanların bu alan yönlendirilmesi gibi başarılı bir işe imza attılar. Socios sadece yaptığı bir anlaşmayla ekosisteme milyonlarca katılımcı sağlıyor. Juventus’un 20 milyon taraftarı olduğunu düşünürsek spor odaklı fan token sektörünün ne denli büyüyebileceğini hesap edebilirsiniz.

Galatasaray sadece bu yıl 300 Milyon TL kazandı. Bunu Socios ile yaptığı anlaşmaya borçlu olan Galatasaray gibi yüzlerce alternatif müşteri bulunuyor. Her geçen gün Socios etkisini artırıyor ve daha güçlü hale geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Taraftarların fan token projelerine bakış açısı son derece önemlidir. Hayatında hiç Bitcoin almamış insanların sadece takımı para kazansın ve tokenı değerlensin diye bütçe ayırması şaşılacak bir şey değil. Eğer bir takımın taraftarı hatta fanatiğiyseniz bu durumu çok iyi anlamanız gerekiyor. Takımın lisanslı ürünlerinin satıldığı mağazalara pahalı olmasına rağmen yaptığınız harcamaları hatırlayın ve sizin gibi milyonları, elbette aynı şey takım tokenları için de geçerli oluyor.

Takım Tokenları Taraftarı Cezbediyor

Dünyanın her yerinde taraftarlar tuttukları takıma destek olmak ister. Bu Socios’un ve Chiliz (CHZ)’in başarısının en kilit noktasıdır. Buna ek olarak daha harika bir detay geldi. Artık token sahipleri birçok konuda tuttukları takımı yönlendirebiliyor. Örneğin takım otobüsünün renkleri, kale eldiveninin detayları ve daha binlerce konuda anketler açılıyor. Adeta şirket hissedarı gibi bu tarz konularda token sahipleri fikirleri doğrultusunda takımlarını yönlendiriyor. Daha ilerleyen zamanlarda “teknik direktörü gönderelim mi?” gibi anketlerin açıldığını ve token sahiplerinin burada fikir beyan ettiğini görürseniz şaşırmayın. Elbette bunun olması için takım tokenlarının daha fazla sahibe ulaşması gerekiyor.

Buraya kadar olan kısım Socios ve Chiliz (CHZ)’in felsefesini ve arkasındaki gücü anlatıyordu.

Socios Chiliz (CHZ) Anlaşmaları

Son olarak Aston Martin Cognizant için basılan tokenlar Chiliz Exchange üzerinde listelendi. Bugün ise NBA Devi Boston Celtics Socios ile anlaştı haberini okuduk. Şirket çok hızlı şekilde dünyanın birçok noktasındaki kurumlarla anlaşma imzalıyor. Bu durum kesinlikle fiyatı ve şirketin geleceğini etkiliyor.

Hali hazırda Portekiz Futbol Federasyonu, Sao Paulo, UFC, e-Spor devi Devi Vitality, Valencia, Philadelphia, Atletico Mineiro, Bursaspor, Arjantin Futbol Federasyonu, Alanyaspor, Milan ve Göztepe Spor ile Socios’un iş ortaklığı bulunuyor. Elbette bunlarla sınırlı değil ve sınırlı kalacak gibi de görünmüyor.

Chiliz (CHZ) Fiyatı Yükselecek Mi?

Piyasaların yönü fark etmeksizin CHZ fiyatları gelen haberlere göre hareketler yapabiliyor. Bunun ana sebebi Socios’un CHZ gibi bir dijital para birimi olmasıdır. Blockchain altyapısıyla çalışan Socios kendi dijital para birimine sahiptir ve bu adeta şirket hissesi gibi değer görüyor. Tıpkı Ripple ve XRP arasındaki ilişki gibi düşünebilirsiniz.

Öncelikle Chiilz (CHZ) ve Socios arasındaki bağlantıyı iyi anlamamız gerekiyor. Bunun için yukarıda çok detaylı şekilde arkasındaki felsefeye kadar işledik. İşte tüm bu sebeplerden dolayı Chiliz (CHZ) fiyatları haber endeksli şekilde hareket etmektedir.

Chiliz (CHZ) fiyatını incelerseniz diğer kripto varlıklara göre Mayıs 20’den bu yana aynı dip ve zirve seviyeler arasında gittiğini görüyorsunuz. Bu hareketlerin ana sebebi haber akışıdır. Örneğin bugün gelen Boston Celtics haberi fiyatın %12 ve hacmin %220 artmasına sebep oldu. Hacmin bu denli artışı ne anlama geliyor? Tam olarak şudur “eğer kar almak isteyen yatırımcılar yoğun satış yapmasa” fiyat bu hacimle çok daha yükselebilirdi. Güncel piyasa değeri 1,6 milyar doları aşan Chiliz (CHZ) iş ortaklığı haberleriyle fiyatlanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Toplam arzı 8 milyar adet olan bir varlığa göre oldukça iyi bir performans sergileyen kripto para pazarda güçlü rakiplerle karşılaşmaz ise çok daha iyi seviyelere gelebilir.

Elbette burada paylaşılan bilgiler sadece projenin ve tokenın detaylarının içermektedir. Herhangi bir yatırım yönlendirmesi veya tavsiyesi kesinlikle bulunmamaktadır. Kripto para sektörünün son derece riskli bir yatırım alanı olduğunu bilerek kendi araştırmalarınız neticesinde işlem yapmanız kesinlikle menfaatinize olandır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar