X


Bu Veriler Kesin Diyor Bitcoin Yatırımcılarının Treni Kaçırmaması Gerekiyor!

Bitcoin düşüşü sona erdi mi? Son veriler artık fiyatın yön tayin edeceğini söylüyor.
22:05
7 Temmuz 2021

Kripto para yatırımcılarının sabrı uzun süredir test ediliyor. Bazı yatırımcılar zararına satışlar yapıp daha dip fiyatlardan alım yapmak için beklerken bugün önemli açıklamalar geldi. Kripto para analistlerinin görüşüne göre Bitcoin artık net yön tayinini yapacak ve fiyatta ani hareketler göreceğiz.

Bitcoin Balinalarının Hareketleri

Kurumsal yatırımcılar ve profesyonel tüccarlar çok yönlü veriler takip eder. Ancak balinaların yaptığı tek bir şey bulunuyor. Arz ve talep durumunu izleyen balinalar tüm hareketlerini buna göre yapıyor ve yıllardır kazançlı çıkan kesim oluyorlar. Peki son balina hareketleri ne diyor?

Amiral gemisi Bitcoin tüm diğer kripto varlıkları peşinden sürüklemeye devam ediyor. Fiyatta yaşanan 31.000 seviyesine çekilme tüm piyasaları alt üst etti. Sonrasında gelen yükseliş ise %12 ile Temmuz ayına dair umutları artırdı. Üç aylık veriler yatırımcıları ciddi anlamda yordu ancak bu zorlu bekleyiş sonunda bitmiş olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin ağı için veri analizleri yapan şirketler önemli veriler açıklıyor. Son olarak Santiment tarafından yayınlanan grafik balinaların artık alım yapmaya başladığını gösteriyor.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Balina olarak tabir edilen 1.000 ile 10.000 BTC arasında varlık tutan cüzdanlarda 2 Temmuz itibariyle keskin yükselişler yaşandı. Fiyatı dip olarak kabul eden zengin yatırımcılar tepeden sattıkları Bitcoin (BTC)’leri daha dip fiyatlardan 31-34.000 dolar aralığında topluyor.

Mayıs ayından bu yana ilk defa balina çapındaki cüzdanların sayısı 1.922’ye sıçradı. Kripto para ekosisteminde çok daha tecrübeli olan bu tüccarlar genellikle ciddi bir fırsat gördüklerinde doldur/boşalt yapıyorlar.

Analistlerin Bitcoin Görüşü

Piyasalarda itibar gören uzmanlardan olan Scott Melker yakın zamanda yayınladığı bir videoda tam da bu konuya değindi. Detaylı yorumu ise şöyle;

“Bitcoin balinalarının yeniden hızlı bir şekilde alım pozisyonu aldığını görmek son derece güzel ve umut verici kesinlikle onların karşısında yer almak istemezsiniz. Küçük yatırımcıların da balinalarla birlikte hareket etmesi onların yararına olacaktır”

Balinaların piyasa üzerindeki etkisine dikkat çeken Melker, bu tarz doldur/boşalt hareketlerinin sadece piyasasının aşağı veya yukarı yönlü hareketi başlayacağı sıralarda gerçekleştiğini savunuyor. Eğer Melker yanılmıyorsa dip fiyattan yüklü alımlar yapan balinalar fiyatı yukarı çekmek ve daha güçlü bir boğa sezonunu başlatmak için elinden geleni yapacak.

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti

Farklı bir Santiment grafiğinde ise 100 ile 10.000 Bitcoin (BTC) varlığa sahip olan hesapların içinde bulunduğumuz ay itibariyle 60.000 Bitcoin (BTC) topladığını söylüyor. Bunun günlük alım olduğuna dikkat çekmeliyiz. İlk defa 2021 yılı içerisinde bu denli yüksek alım hareketi oluyor.

Birkaç ay önce geride bıraktığımız boğa sezonunun ve ondan öncekilerin başlangıcını bu balinalar yaptı ve eğer veriler analistleri yanıltmıyorsa 2021 yılının en geç son çeyreğinde yeni bir boğa bekleyebiliriz. Çünkü balinaların bu denli organize ve yüklü şekilde alım yapmasının tek bir açıklaması bulunuyor, fiyat dibi gördü. Bitcoin gördüğü her dipten sonra ATH noktasını en az 2-3’e katlıyor. Buna göre yıl bitmeden altı haneli Bitcoin (BTC) fiyatı da görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • mustafasevil
    3 hafta önce

    Pumpta düşükten btc ve xrp aldım bir kısmı binance geri kalanı paritexte tutuyorum boğa sezonu gelsin bizimde yüzümüz gülecek..

    0