X


Charles Hoskinson’dan “Blockchain’ler” Güncellemesi

Cardano'nun başındaki isim Charles Hoskinson, üzerinde çalıştıkları son gelişmeler hakkında Cardano topluluğunu bilgilendirdi.
15:00
8 Kasım 2018
Okuma Süresi: 1 Dakika

Cardano’nun arkasındaki Blockchain mühendislik şirketi IOHK’in CEO’su ve Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson, ekip olarak Blockchain’lerin birlikte çalışabilirliği konusunda ileriye yönelik büyük bir adım attıklarını açıkladı.

IOHK’in son araştırma dosyasında Blockchain geliştirmeyle ilgili şu satırlar takdim ediliyor:

Bu yazıda proof-of-work sidechain’lerinin (yan zincir) güven gerektirmeyen bir şekilde kurulumundan bahsedeceğiz. Blockchain’ler arasındaki genel iletişimin nasıl kurulduğunu tarif edeceğiz.

Bir uygulamada, kendi yapısını korurken bir Blockchain’den diğerine taşınabilen iki yönlü bir sabitlenmiş varlığın kurulumunu veriyoruz. Solidity’de yüksek seviye kurulum sağlıyoruz. Kurulumumuz yalnızca iki dayanak mülk gerektiren geniş spektrumda Blockchain’lerde çalışmaktadır.

NIPoPoW (Non-Interactive Proofs of Proof-of-Work) desteği; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Monero gibi iş bazlı hemen hemen tüm kripto paralarda hard veya soft fork olmadan uygulanabilir.

İkinci olarak, hedef Blockchain bu tür kanıtları, örneğin Turing’le tamamlanmış olarak (Ethereum veya Ethereum Classic gibi) doğrulayabilir. İleri derece akıllı sözleşmeleri destekleyen tüm Blockchain’ler yeterlidir.

“Meslektaş denetimi” sürecinden geçmesi için IOHK yazılarının çoğu CCS (lider uluslararası akademi forumu) gibi önemli konferanslara, yönetim ve bilgi güvenlik araştırmacılarına, uygulayıcılara ve bilgisayar güvenliğinin teorik ve pratik yönleri hakkındaki araştırmalarını sunan ve yenilikçi fikirlerde öncü olan geliştiricilere gönderiliyor.

Hoskinson 2014’te Ethereum’dan ayrıldıktan sonra 16 ülke, 160 çalışanla IOHK şirketini kurdu. Hoskinson’un Cardano’su kripto paralar listesinin 8. sırasında yer alıyor.

Kaynak: dailyhodl.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar