f Chainlink (LINK) Geliştirme Faaliyeti Artıyor: CCIP ve Fiyat Analizi! › COINTURK

Chainlink (LINK) Geliştirme Faaliyeti Artıyor: CCIP ve Fiyat Analizi!

Özet

  • Chainlink (LINK) geliştirme faaliyeti, çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolü olan CCIP'in erken erişim ana ağ lansmanından bu yana artış gösterdi.

  • CCIP, farklı blok zincirleri arasındaki bağlantı sorununu çözmeyi amaçlayarak çok zincirli iletişimi kolaylaştırmak için tasarlandı.

  • LINK'in geliştirme faaliyeti ve kod taahhüt seviyesi artarken, fiyat düşüş eğilimine rağmen Chaikin Para Akışı (CMF) gibi göstergeler, piyasaya likidite girişi olduğunu gösterebilir.

  • Piyasa etkisi: pozitif
00:35
14 Eylül 2023

Santiment’ten alınan verilere göre, önde gelen kripto ağı Chainlink (LINK) üzerindeki geliştirme faaliyeti, çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolü’nün (CCIP) 17 Temmuz’da erken erişim ana ağ lansmanından bu yana artış gösterdi. CCIP belgelerine göre ürün, blockchain ağları arasındaki bağlantı sorununu çözmek için tanıtıldı.

Chanlink’te Yenilikler Sürüyor!

Web3 ekosistemi Layer 1 ve Layer 2 ölçeklendirme çözümlerinin yükselişiyle çok zincirli hale geldi. Ancak bu ağlar izole bir şekilde çalışır ve geleneksel sistemler ve diğer blok zincirlerle iletişimde sınırlamalarla karşı karşıya kalır. Chainlink CCIP, bu boşluğu kapatmak ve birden fazla blok zinciri arasında varlık transferlerini ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak için tasarlandı.

Santiment’in geliştirme etkinliği ölçümü, bir projenin genel GitHub depolarındaki etkinliği izler. Bu ölçüm, bir projenin gelişime olan bağlılığının ve bir çıkış dolandırıcılığı olma ihtimalinin iyi bir göstergesidir. Yazı kaleme alındığında 403 olan Chainlink’in geliştirme faaliyeti 19 Temmuz’dan bu yana %53 arttı.

Analitik Şirketi Raporları!

Token Terminali’nden alınan verilere göre, çekirdek kod tabanında yapılan kod değişikliklerinin sayısını ölçen Chainlink’teki kod taahhüt seviyesi, geçen hafta %50’nin üzerinde arttı. Ayrıca yazı kaleme alındığında LINK 5,97 dolardan işlem görüyordu. Token’ın fiyatı 8 Eylül’den bu yana istikrarlı bir şekilde düştü. Ancak fiyat düşüş eğilimindeyken, günlük grafikte altcoin’in temel momentum göstergelerinden alınan okumalar, spot piyasaya likidite girişi olduğunu gösterebilir.

Örneğin LINK’in Chaikin Para Akışı (CMF), geçen haftaki fiyat düşüşüne rağmen sıfır çizgisinin üzerinde kalmayı sürdürdü. Yazı kaleme alındığında metrik pozitif 0,13’e geri döndü. Bu durum LINK’in değerinin son birkaç günde yavaşlamasına rağmen piyasaya sermaye girişi görmeye devam ettiğini gösterebilir. Bir CMF satın alma sinyali bir token’ın fiyatı düşüş trendine girerken, CMF’si daha yüksek bir dip seviyesinden ayrılıp yükseldiğinde kendini gösterir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI