Cardano’nun Stablecoin’i Djed İle İlgili Önemli Gelişme

Cardano'nun Coti Network ile işbirliği içinde geliştirilen algoritmik stablecoin’i Djed, şu anda son tamamlanma aşamasında. 
18:20
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun Coti Network ile işbirliği içinde geliştirilen algoritmik stablecoin’i Djed, şu anda son tamamlanma aşamasında. Djed ekibi daha önce hard fork, Djed’i ana ağda güvenli bir şekilde çalıştırmak için gereken ölçeklenebilirliğe izin vereceğinden, Vasil yükseltmesini beklediğini belirtmişti.

Vasil Hardfork ve Djed

Vasil hardfork’un başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından Coti Network, çok beklenen stablecoin dağıtımı için bir sonraki adımı paylaştı. Bir blog gönderisinde belirtildiği gibi COTI, zincir dışı kodun ve belirli durumların şu anda özel test ağı ortamında Cardano Vasil node’u 1.35.x’i düzgün bir şekilde işlemek için güncellenmekte olduğunu söylüyor. Tüm güncellemeleri uyguladıktan sonra, her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için bir test çalıştırması gerçekleştirileceği de belirtiliyor. Test çalıştırması tamamlandığında, değişiklikler genel test ağda kullanıcılar ile buluşturulacak.

COTI ağına göre, geriye kalan önemli bir durum, herhangi bir kritik sorunun bulunup bulunmadığını gösterecek olan nihai denetim sonuçları. Yapılan açıklamalarda herhangi bir sorun olmaması halinde devam edileceği ve Djed’i ana ağda başlatılacağı ifade ediliyor. Ancak net bir tarih henüz belirlenmiş değil.

Gelişmeler Ne Aşamada?

Djed stablecoin’i, üretim hacmini artırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda yürütme bütçesinin %60’dan fazlasının düşmesine yardımcı olan kapsamlı komut dosyası optimizasyonları da dahil olmak üzere yeni gelişmeler görmeye devam ediyor.

COTI ayrıca, yeni sürümleri test etmek ve dağıtmak için Djed yeteneklerinin geliştirildiğini söylüyor. Test hedeflerinin %80’inin Djed akıllı sözleşmelerini ve Plutus arka uç uygulamalarını (PAB) otomatik olarak test etmek için uygulandığını söylüyor. Cardano, Mayıs ayındaki Terra çöküşü nedeniyle Djed stablecoin üzerinde yapılan çalışmaların zaman aldığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar