Popüler Altcoin İçin Sirenler Çalıyor! Önce Yükselip Sonra Düşecek!

Popüler kripto para 0,31 dolara kadar yükselebilir. Ancak düşüş riski de var. Güncel veriler önemli bir kırılmanın kapıda olabileceğini gösteriyor.
20:36
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yıllardır kripto para yatırımcılarının ilgi gösterdiği bir altcoin için artık sirenler çalıyor. Güncel veriler önce yükseliş ardından düşüş diyor. Bitcoin (BTC) 19.500 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Kripto paralar da şimdilik kayıplarını durdurdu. Peki hangi kripto para kısa vadede kazanç fırsatı sunuyor? Detaylar haberimizde.

Stellar (XLM) Yorum

Kripto paralardaki genel satış havasının ardından Stellar’ın kripto parası XLM aşağı eğimli trend çizgisinin birleşme direncinden aşağı yönlü hareketini başlattı. Fiyat 0,13 dolar seviyesinden 0,1168 dolar desteğinin altına düştü. Kabaca %17 gerileyen fiyat 0,1070 doları gördü. Bununla birlikte yeniden test edilen 0,1168 dolar seviyesi kırıldı ve yüksek hacim, düşüş momentumundaki zayıflamaya (en azından şimdilik) işaret ediyor.

XLM için 20 ve 50 günlük EMA yükselişin devamını destekliyor. Test edilen bölgenin altına düşen fiyat henüz buradan uzaklaşmış değil. XLM yazı hazırlandığı sırada 0,1140 dolardan alıcı buluyor ve günlük 0,119 dolara kadar yükseldi.

XLM Fiyat Hedefi

Alıcılar yukarıda bahsedilen bölgenin üzerinde kapanışlar yapabilirse altcoin aşağı eğimli trend çizgisine ulaşmak için %7,5 daha yükselebilir. Peki bu yükselişin ardından ne olacak? Bu üçgen formasyonunun doğası, yerleşik düşüş trendini sürdürmektir. Bu nedenle 0,1 dolar boyun çizgisi desteğinin altındaki bir kırılma, satış baskısını hızlandıracak ve altcoinin fiyatı 0,09 dolara düşme riskiyle karşı karşıya kalacak.

Aksine, direnç trend çizgisinden bir kırılma, düşüş tezini baltalayacak ve alıcıları 0,31 dolara kadar uzayabilecek bir ralliye itecek. 20, 50 ve 100 günlük EMA’lar yanal bir ralliyi vurguluyor. Ek olarak altcoinin fiyatı şu anda 100 günlük EMA’nın oluşturduğu dar bir aralık ile 20 ve 50 günlük EMA’ların birleşik desteği arasında gidip geliyor. Vortex indicator alıcıların gücünü vurguluyor ve yükseliş momentumunda artışa işaret ediyor.

Stellar (XLM) yatırımcılarının izleyebileceği direnç seviyeleri 0,116 ve 0,121 dolardır. Destek bölgeleri ise yukarıda belirttiğimiz gibi 0,106 ve 0,1 dolarda bulunuyor. Elbette Bitcoin tarafındaki ani dalgalanmalar her iki yöne seyri hızlandırabilir. Ve her zaman söylediğimiz gibi, teknik analiz kesin bir geleceği göstermez, yanılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar