X


Cardano’nun Gelecek Planları Neler?

Cardano'nun kurucusu Hoskinson katıldığı röportajda umut verici açıklamalarda bulundu.
09:00
16 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük 9. kripto para Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson katıldığı röportajda Cardano ekosistemi hakkında konuştu. Aynı zamanda IOHK şirketinin CEO’luğunu yapan Hoskinson Cardano’yu bekleyen geliştirmeler ve etkinliklere de değindi.

Hoskinson Cardano ekibinin heyecan verici projeler üzerinde çalıştığını kaydetti. Şu anda Toronto’da olan Hoskinson’un ekibi önemli bir kripto para konferansında Ouroboros Genesis hakkında bir sunum yapacak. Hoskinson:

Bilim adamlarımızdan biri buraya ta İsviçre’den uçtu ve bir video çekeceğiz, Cardano için düşündüğümüz sharding tasarımı hakkında ilk kez konuşmuş olacağız. Paralel chain’lerin yer aldığı ilk yazımız ve bir nevi DAG’ler hakkında ve sharding’i nasıl yapacağımız hakkında görüşlerimizi kapsıyor.

Hoskinson daha sonra Shelley ve Rust projeleriyle ilgili video’lar gibi diğer olumlu haberleri sıraladı ve Duncan isimli bir geliştiriciye dikkat çekti.

Duncan şu sıra canavar moduna aldı. Uyuyan Haskell canavarını uyandırdık ve çeşitli özellikler yazarak ve koddaki tüm hataları bir bir çıkararak hayatının en iyi zamanlarını yaşıyor.

Hoskinson Cardano’nun 1.3.1 yükseltmesinin yakın zamanda yapılacağının da müjdesini verdi. 1.4 yükseltmesinde de yol haritasının ilerisinde gittiklerini belirtti. Hoskinson’a göre bunun sebebi testlerin düşünülenden çok daha kısa sürede bitmiş olması.

Daha fazla çalışanı işe almaya başladık ve aslında ilk kez ekosistemde birden fazla şirket bir işe ortak katkıda bulunuyor. Yani öyle görünüyor ki Rust geliştiricileri Emurgo şirketinden olacak ve Rust Cardano IOHK’den.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar