X


Beklenen Boğa Piyasası Artık Başlıyor Mu?

15 Ekim'de büyük bir artış kaydeden BTC uzun süredir beklenen boğa piyasasını başlatmış olabilir mi?
08:00
16 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin öncülüğündeki kripto para piyasası için 15 Ekim Pazartesi günü bir hayli hareketli geçti. Günün erken saatlerinde büyük bir fiyat artışı kaydeden Bitcoin uzun süredir beklenen boğa piyasasının başlangıcının sinyallerini verdi. Uzmanlarsa Bitcoin’in Ağustos ayından beri 6.000 dolar seviyesinin altına düşmediğini ve büyük ralli yaşanmadan önceki son dip seviyeyi atlattığını ifade ediyor.

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı düşük işlem hacminin de etkisiyle uzun bir süredir 6.000 dolar ile 6.550 dolar arasında seyrediyordu. Ancak BTC pazartesi günü fiyatını 7.250 dolara kadar artırdı. Haberin hazırlandığı sıralarda 6.536 dolardan işlem gören Bitcoin piyasadaki çoğu kullanıcının uzun bir süredir beklediği boğa sezonunun sinyallerini verdi.

Bitcoin fiyatından daha önce kaydedilen 6.150 dolarlık seviye birçok piyasa uzmanına göre büyük artıştan önceki son dip seviyeydi. Bu haftanın başında gösterdiği ani fiyat artışıyla dikkatleri üzerinde toplayan Bitcoin artık boğa trendine hazır görünüyor.

Son dip

Sosyal medya platformlarında yüz binlerce takipçisi bulunan ünlü teknik analist ve kripto para işlemcisi AngeloBTC piyasa hakkındaki son görüşlerini ifade etti. AngeloBTC’ye göre Bitcoin fiyatının haftalık grafikleri kripto paranın dip seviyeyi atlattığına işaret ediyor.

Bitcoin’in son zamanlarda ortaya koyduğu işlem hacmi kripto severlere umut veriyor. BTC işlem hacminin 3 milyar dolardan 7 milyar dolar seviyesine kadar tırmandığına şahit oluyoruz. 15 Ekim tarihinde gerçekleşen ani fiyat artışı sizce boğa piyasasının başladığına işaret ediyor olabilir mi? CoinTürk’ün Twitter hesabı üzerinden düzenlediği ankete buradan katılarak kıymetli görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar