X


Cardano CEO’su EOS Hakkında Konuştu

Charles Hoskinson piyasayı ve Blockchain'i değerlendirdi.
08:00
4 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün Cardano CEO’su Charles Hoskinson EOS ve Cardano, piyasa durumu, akıllı sözleşmeler konularında görüşlerini bildirdi.

Hoskinson teknik konulara hakim olmayanlar için Cardano projesini şöyle açıkladı; Cardano’nun Ethereum’a benzer olduğunu ancak Blockchain hızını ve güvenliğini sağlamak adına Proof of Stake (POS) sistemini kullandığını ifade etti. Hız, merkezsizlik ve güvenliğin bir Blockchain’in dengesini sağlayabilecek üç özellik olduğunu belirten Hoskinson, şu anki teknolojiyle üçünün de aynı sağlanmasının mümkün olmadığını dile getrdi. Ethereum ve Bitcoin’in teknolojik olarak bir çıkmazda olduğunun altını çizdi.

Hoskinson’a göre EOS ve Cardano birbirinin taban tabana zıt özelliklerini taşıyan iki proje. Hoskinson EOS CTO’su Daniel Larimer’ın EOS’u tasarlarken Delegeli Proof of Stake (DPoS) kullandığını, böylece tüketiciler arasında yaygınlaşmasını sağladığını belirtti ancak DPoS kullanarak Blockchain’in merkezsizliğinden ödün verildiğini sözlerine ekledi. Bu durumda Blockchain’in yaratılış amacının dışına çıkıldığını ifade eden Cardano CEO’su, geliştiricilerin Blockchain’i avuçlarının içine aldıklarını söyledi.

Röportajda Cardano’nun kendi token’ı ADA da konuşuldu. Hoskinson hiçbir ADA’nın satıldıktan sonra geri alınmadığını belirtti. Ayrıca Hoskinson ayı sezonu dolayısıyla kağıt üzerinde 2 milyar dolar zararı olduğunu ancak kısa süreli dalgalanmalar yerine uzun vadeli görüşler ve ulaşılması gereken başarılara odaklanılması gerektiğini ifade etti. Son olarak Hoskinson Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i yarattıktan sonra ortadan kaybolmasının bir ders niteliğinde olduğunu dile getirdi, Cardano CEO’suna göre bu merkezsizliği öğretmek amacıyla atılmış bir adımdı.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER