X


Cardano (ADA) Fiyatının Yükselişi Hız Kesmiyor: ADA Yorumları

ADA fiyatı 1 haftada %40 yükseliş elde etti.
10:11
3 Şubat 2021

Ethereum’un (ETH) tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra Cardano (ADA) fiyatı da ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladı. ADA fiyatı 1 Şubat tarihinde %15’den fazla yükseliş elde ederek yatay konsolidasyondan kurtuldu. ADA fiyatı bunun devamında %20 daha yükseliş elde ederek kritik bir seviyeye geldi.

ADA Fiyatının Yükselişi Sürüyor

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ADA/USD işlem çiftinin 0,43 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından hayata geçirilen Cardano, aslında Ethereum’un problemlerini çözmek için piyasaya sürüldü.

Charles Hoskinson, Proof-of-Stake tabanlı Cardano platformunun ölçeklenebilirlik gibi sorunlara sahip olmadığını vurgulamakta. ADA için Shelley ana ağının piyasaya sürülmesi ise Hoskinson’un kesinlikle bu konuda haklılık payına sahip olduğunu kanıtladı. Peki ADA fiyatının bu yükselişten sonra ilk hedefi neresi?

ADA/USD Teknik Analizi

ADA, 1 haftada %40’a yakın yükseliş elde ederek Ethereum katili olarak görülen projelerin birçoğunu geride bıraktı. XRP’nin ünlü yükselişi sonrasında yatırımcıların sermayesinin bir kısmının da ADA’ya geçmiş olması muhtemel.

ada

ADA teknik analizine göre ise fiyatın 0,35 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor. Eğer ADA/USD işlem çifti 0,35 dolar altına gerilerse yeniden 0,21 dolar görülebilir. Buna karşın Fibonacci seviyelerine göre ise 0,457 doların kritik bir direnç olduğu söylenebilir. 0,457 doların aşılması sıradaki direnç olan 0,60 dolara kadar hızlı bir yükselişi beraberinde getirecektir.

ADA, RSI indikatörüne göre ise aşırı alım noktasında ve bu bir süre daha fiyatın 0,40 dolar bandında kalabileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar