X


Cardano 2 Dolara Göz Kırptı! ADA, İlk 50 İçerisinde En İyi Performansa İmza Atan Altcoin Oldu!

Cardano (ADA) 2 dolar sınırına dayandı.
09:15
13 Ağustos 2021

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Cardano (ADA), gün içerisinde son 12 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.99 dolara ulaştı. Bir haftalık zaman diliminde ADA, %42 yükselişin akabinde 16 mayısta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 dolardan %20’den daha az bir oranda yer alıyor.

Cardano (ADA)

Coinmarketcap verilerine göre Cardano, ilk 50 kripto para biriminde en iyi performansı gösteren altcoin olmayı başardı. Piyasa değerine göre listede 3. sırada bulunan Binance Coin (BNB), ADA tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. ADA, üçüncülük için zorluyor.

Cardano‘nun gündemi oldukça yoğun. Son gelişmeler olarak Japonya’da bir ilki gerçekleştiren ADA, listelenme şartlarının oldukça zor olduğu bir bölgede onay alarak önemli bir başarı elde etti. Bununla birlikte Cardano’nun yukarı yönlü hareketi, IOHK’nin gündemini takip edenler için pek şaşırtıcı değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günlük grafik verilerine göre ADA’nın rallisi devam ediyor. 2 doların aşılması fiyatı, yeni bir tüm zamanların seviyesine götürebilir. MACD yükselişi onaylarken RSI aşırı alım bölgesinde seyrini sürdürüyor.

ADA yatırımcıları, piyasanın düşüş trendinde olduğu günlerde bile popüler kripto para fiyatının 1 doların altına düşmediğine şahit oldu. 1 dolara güçlü bir kale kuran ADA, bölgenin korunması ile momentumunu kaybetmedi ve yükseliş için sağlam bir duvar inşa etti.

Ethereum Parantezi

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in en popüler ikinci kripto para Ethereum’u ısrarla reddetmesi nedeniyle alev alan Bitcoin ve Ethereum tartışmasına IOHK kurucusu Charles Hoskinson da katıldı. Cardano yaratıcısı, kripto evangelisti Anthony Pompliano’ya verdiği yanıtta Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi olduğunu belirterek rakibini tebrik etti.

Geçtiğimiz ay Charles Hoskinson, Lex Fridman ile röportajı sırasında Bitcoin’i “eski formundan uzak, tükenmiş bir futbol yıldızı” olarak nitelendirmişti. Dün Jack Dorsey, projeyi dolandırıcılık olarak nitelendiren bir tweet’in ekran görüntüsünü yayınlayarak Ethereum topluluğundan tepki çekmişti. Bu paylaşım, önde gelen bir Ethereum geliştiricisinin ikinci en büyük blok zincirinin Satoshi Nakamoto vizyonunun gerçek tezahürü olduğunu belirtmesinin ardından geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar