Buterin ETF’ler Hakkında Ne Düşünüyor?

Vitalik Buterin, 29 Temmuz’da attığı bir tweet’le ETF’ler hakkındaki düşüncelerini takipçileriyle paylaştı...
13:00
30 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin 29 Temmuz’da, Bitcoin ve Ethereum altyapılarının birer gereklilik olduğunu ve halkın bu iki büyük dijital paraya yatırım yapması için daha iyi ve kolay yollara ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Twitter üzerinden takipçileriyle görüşlerini paylaşan Vitalik Buterin, özellikle kurumsal olan Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) hakkındaki düşüncelerini aktardı. Buterin’e göre, kripto para endüstrisi kurumsallığa odaklanmak yerine, sokaktaki insanların nasıl daha kolay yollarla kripto para alabileceğine ve kripto paraların kullanım alanlarını genişletmeye odaklanmalı. Ethereum kurucusu dijital varlıklara ulaşmanın, bugünkü hediye kartına ya da banka kartına ulaşmak kadar kolay hale gelmesi gerektiğine inanıyor.

Buterin’in düşüncelerinin aksine Huobi UK Genel Danışmanı ve CCO’su Josh Goodbody bu ayın başlarında kurumsal yatırımcıların ve ETF’lerin kripto para endüstrisi için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Goodbody, yatırımcıların kullandıkları altyapıya tamamen güvenmeden kripto para endüstrisi gelişemeyeceğini dile getirerek, merkezsiz operasyonların ve büyük yatırımcıların önemine değindi. Bu düşünceleriyle bağlantılı olarak da, Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF’leriyle ilgili izlediği ilerlemenin, doğal bir ilerleme olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Varlık sınıflarını ve finansal araçları kripto para alanına sokmak yatırımcıların rahat etmesini sağlar. Herkes özel anahtarlara sahip olmak istemiyor. ETF’ler saygın bir piyasa katılımcısı tarafından başlatıldığı sürece, sektör için olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyoruz.

Buterin ise kripto paraların “gerçekten benimsenmesine” odaklanıyor. Aslında iki görüşün de bütünün tamamlamak için gerekli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar