X


Bu Rapor Şaşırtıcı Gerçekleri Gözler Önüne Serdi: Altcoin’ler Mi, Bitcoin Mi?

Kurumsal varlık yöneticisi CoinShares 30 Ağustos tarihli Dijital Varlık Fonu Akışları raporu, ilginç bir durumu ortaya koydu.
10:00
31 Ağustos 2021

Elde edilen son verilere göre kurumsal yatırımcılar son zamanlarda Bitcoin (BTC) yerine altcoin’leri tercih ediyor. Dolayısıyla bu durum bir altcoin sezonun başlayabileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Altcoin Yatırımları Artıyor

Kurumsal varlık yöneticisi CoinShares 30 Ağustos tarihli Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporunda, altcoin tabanlı yatırım ürünlerine toplam 24 milyon dolarlık giriş olduğunu belirledi. Sermaye akışları, altcoin fonlarına girişlerin art arda ikinci hafta artışına. Ayrıca elde edilen verilere göre, geçtiğimiz hafta altcoin ürünlerine yapılan yatırımlar 21 milyon seviyesindeydi. Dolayısıyla bir haftada %14’lük artış yaşanmış oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Ethereum, kurumsal yatırımcılar arasında en çok tercih edilen varlık ve ETH tabanlı ürünler haftalık 17,2 milyon dolarlık bir giriş kaydetti. Rapor, Ethereum ve diğer altcoin’leri takip eden ürünlerin artık sektörün yönetim altındaki toplam varlıklarının (AUM) %32’sini temsil ettiğini belirtiyor.

Buna ek olarak elde edilen verilere göre Cardano (ADA) tabanlı fonlara bir hafta içinde 10,1 milyon dolar giriş oldu ve bu da toplam girişin %32’sini temsil ediyor. Cardano tabanlı enstrümanlar artık kripto yatırım ürünlerinde kilitli sermayenin %0,15’ini elinde tutuyor. Cardano yatırımlarının artması, Alonzo hard fork’una bağlı bir şekilde gelişiyor.

Polkadot ve Solana merkezli fonlar da sırasıyla 1,5 milyon dolar ve 2,7 milyon dolar girişler gördü. Solana şimdi 16 milyon dolar ile ilgili fonlarda yönetilen varlıklar için Bitcoin Cash’i geride bırakarak AUM açısından dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bitcoin Yatırımları

Altcoin yatırımları artarken rapora göre Bitcoin yatırımlarında düşüşler görülüyor. Elde edilen verilerde, Bitcoin yatırımlarının son 16 haftanın 14’ünde düşüş kaydettiği ifade ediliyor. CoinShares, kurumsal varlık yöneticilerinin şu anda toplam 56,8 milyar dolarlık bir AUM’u temsil ettiğini tahmin ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar