X


Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Birimi!

Analistlere göre bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para birimi ve bu kripto paraların önemli seviyeleri, destek ve direnç noktaları.
08:29
19 Temmuz 2021

Kripto para birimleri haftaya düşüşle başlarken analistler ve uzan isimler bu ay takip edilmesi gereken 5 kripto para birimi olduğunu düşünüyor: Bitcoin (BTC), Poylgon (MATIC), Theta (THETA), Crypto.com (CRO) ve Unus Sed Leo (LEO).

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Lider kripto para birimi Bitcoin 31.000 dolarlık seviyeden 32.000 dolara geçiş yapmak için büyük çaba sarf ediyor. Ancak bu noktada satış baskısı ile satın alma baskısının hemen hemen eşit olması fiyatı yukarı yönlü harekete geçememesine sebep oluyor gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistleri açıklamalarına göre 20 günlük üstel hareketli ortalama aşağı doğru eğimli ve göreli güç endeksi (RSI) negatif bölgede yer alıyor. Bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Eğer satış baskısı fiyatın 31.000 dolar altına sarkmasını sağlarsa BTC/USD paritesinde 28.000 doların altı görülebilir.

Bu varsayımın aksine boğalar toparlanmayı sürdürür ve fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıkarırsa, satış baskısının azaldığı görülecek. Bu da fiyatın önce 35.000 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi ve ardından 36.600 dolarlık seviyeyi test etmesini sağlayabilir.

MATIC ve THETA

Poligon (MATIC) son birkaç gündür düzeltme yapıyor ve fiyat 0,74 ila 0,68 dolar arasında güçlü destek bölgesine ulaştı. Boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması ile de MATIC’in yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,79 dolardan işlem görmesi dikkat çekiyor.

Analistlere göre yukarı yönlü ilk direnç 0,90 dolar bandında ve aşağı yönlü ilk destek 0,68 dolar bandında bulunuyor.

Bunun yanında THETA, 16 Nisan’da 15.88 dolar ile zirveye çıktığından bu yana düşüş trendinde. Analistlere göre 4,57 dolar ile 3,85 dolar bandında güçlü bir destek bulunuyor ve bu seviyeler alım seviyeleri olarak değerlendirilebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 4,30 dolardan işlem gören THETA için analistler 4,57 doların ve 3,85 doların belirleyici seviyeler olacağını düşünüyor.

CRO ve LEO

Crypto.com Coin (CRO), son birkaç gündür 0,14 ile 0,08 dolar arasında bir aralıkta işlem görüyordu. Fiyat 14 Temmuz’da 0,13 dolardan düştü ancak, boğaların düzeltmeyi hareketli ortalamaların yakınında durdurmaya çalışması olumlu bir hareket olarak nitelendiriliyor.

Unus Sed Leo (LEO) ise son birkaç gündür 2,03 ile 2,95 dolar arasındaki geniş aralıkta direncin yakınında işlem görüyor. Genellikle genel direncin yakınında sıkı bir konsolidasyon, boğaların bir kırılma bekledikleri için kar almadıkları şeklinde yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar