Bu Coin Metaverse’ün Lideri Olacak: Analist 5 Sebebini Açıkladı!

Popüler analist Coin Bureau’ya göre metaverse coin’lerin lider bu kripto para olacak. Bunun arkasında ise 5 ana etken bulunuyor.
11:15
13 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para ekosisteminin popüler analist ve yatırımcılarından Coin Bureau, bir metaverse coin olan Decentraland (MANA) ile ilgili yükseliş beklentilerinin devam ettiğini dile getirdi ve bunun arkasındaki nedenleri paylaştı.

Decentraland Neden Önemli?

Decentraland (MANA) kendisini, yönetici koltuğunda kullanıcıların oturduğu ilk metaverse olarak tanımlıyor. Decentraland’ın metaverse’ü, her biri Ethereum blok zincirinde benzersiz bir NFT olan 90.000 parselden oluşuyor.

Analist de Decentraland ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Arsa parselleri, hiçbir teknik kullanım becerisi gerektirmeyen Decentraland oluşturucusu kullanılarak değiştirilebilir. Decentraland oluşturucu ayrıca avatar adları oluşturmanıza da olanak tanır. Paketler, giyilebilir ürünler ve isimler MANA kullanılarak satın alınır.” sözlerini kullanıyor.

Yatırımcılara göre, MANA sahipleri arazi parametrelerinde yapılan değişiklikler, pazar yeri ücretlerinde yapılan ayarlamalar ve giyilebilir NFT koleksiyonlarının onaylanması dahil olmak üzere Decentraland’ın metaverse’ündeki herhangi bir değişikliği oylayabilir.

MANA Neden Yükselişini Sürdürecek?

Coin Bureau, MANA’nin yükselişinin devam etmesinin arkasında beş ana neden olduğunu ifade ediyor ve bu faktörleri sırasıyla açıklıyor. İlk olarak analist, kripto para piyasasında sürekli yaşanan yükselişin MANA’yı da etkisi altına alacağını ifade ediyor ve “Kripto pazarının geri kalanı toparlanmaya devam ediyor ve söylendiği gibi, trend sizin dostunuzdur. En önemlisi, Bitcoin hakimiyeti düşüşte, bu da paranın MANA gibi altcoin’lere taşındığı anlamına geliyor.” sözlerin kullanıyor.

İkinci olarak analist, Greyscale’s Decentraland Trust’ta tutulan MANA miktarının bu yıl Mart ayından bu yana 10 milyon MANA’dan iki kattan fazla artarak yaklaşık 20 milyon MANA’ya ulaştığını belirtiyor ve bunun MANA için önemli bir kurumsal talep anlamına geldiğini dile getiriyor.

Analist ayrıca, projenin gücünün kaynağının NFT’ler, çeşitli oyunlar ve dijital etkinlikler olduğunun altını çiziyor. Bu noktada Coin Bureau, “Geçen yıl arazi parsellerinin değeri patladı, en ucuz parsel şu anda on bin doların üzerinde fiyatlandırılıyor… O dönemde Decentraland pazarındaki ticaret hacmi 50 milyon dolara yaklaştı.” sözlerini kullanıyor.

Son olarak analist, Decentraland’in kullanıcı sayısının da günden güne arttığını ifade ediyor ve şu sözleri kullanıyor:

Decentraland, son birkaç ayda düzinelerce etkinlik gerçekleştirdi ve bunlar binlerce yeni kullanıcının ilgisini çekti. Birçoğunun yol boyunca biraz MANA aldığına eminim.

Bunlara ek olarak analist, Decentraland’in oyun konusunda da oldukça önemli olduğunu ve bu sebeple de kullanıcı alanının günden güne genişlediğini ifade ediyor.

MANA Fiyat Tahmini

Coin Bureau’ya göre eğer eğilim bu şekilde devam ederse ve genel kripto para piyasası görünümü de yönünü değiştirmezse MANA’nın ulaşacağı ilk seviye 5 dolar olabilir. Ancak yatırımcılar her durumu göz önünde bulundurarak stoplu şekilde işlemlerine devam etmelidir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar