Bu Banka Polkadot İle İş Birliği Yaparak Müşteri Ağını Genişletiyor!

Birleşik Kırallık'a bağlı olarak online bankacılık hizmeti veren Revolut, Polkadot ile yaptığı anlaşma sonrasında Learn and Earn hizmeti başlattı.
21:00
12 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birleşik Kırallık‘ın bir numaralı çevrimiçi bankası olan Revolut, dünya çapındaki kullanıcıları arasında kripto para eğitimini ilerletmek için Polkadot ile ortaklık kurdu. Kripto eğitimi, çevrimiçi banka sağlayıcısının “Öğren ve Kazan” yöntemini sürdüreceği belirtildi.

Ödül Dağıtılıyor

Revolute, doğrulanmış Twitter sayfasındaki bir gönderide, Öğren ve Kazan girişiminin tüm kullanıcılarına açık olduğunu ve kursları tamamlayanların Polkadot cinsinden ödüllendirileceğini açıkladı.

Girişim, kripto para birimleri etrafındaki karmaşıklıkları anlaşılması kolay hale getirmeyi amaçlıyor; Crypto Learn, blok zincirler, popüler tokenler ve protokoller dahil olmak üzere kripto temelleri ve diğer konularda kısa ve anlaşılır kurslardan oluşacak.

Kurslardan bir tanesi, ‘kripto temelleri’ ve çok zincirli ağ Polkadot, kurs ödüllerinin arkasındaki Web3 platformu ve DOT belirteçlerine dayalı bir kurs. Revolut, Öğren ve Kazan programını genişletmeye devam edeceğini ve kripto eğitimini ve finansal okuryazarlığı ilerletmeye yardımcı olacak daha fazla kurs ekleyeceğini belirtti.

Bankanın kripto genel müdürü Emil Urmanshin, müşterilerin kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için “büyük bir iştahı” olduğunu söyledi.

Urmanshin yaptığı açıklamada, öğren ve Kazan sisteminin, crypto ile ilgili eğilimleri, riskleri ve potansiyel fırsatları daha iyi anlamalarına yardımcı olacağını vurguladı.

Bunun yanı sıra şu şekilde bir açıklamada bulundu:

“En popüler blok zinciri ağlarından biri olan Polkadot üzerinde Web3 Vakfı ile yaptığımız işbirliği, müşterilerin kripto kavramlarına daha aşina olmasına yardımcı olacak.”

Revolut, Banka Ve Kripto Para Birimleri Arasında Bir Köprü

Çevrimiçi İngiltere banka sağlayıcısı, 4 yılı aşkın bir süredir kripto dünyasına akın ediyor. Şirketin kripto para birimleriyle geçmişi, 2017 yılında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i ticaret için listelediğinde başladı. Aylar sonra, çevrimiçi banka sağlayıcısı, Bitcoin Cash ve XRP ekleyerek desteklediği paraların listesini genişletti. Geçen yıl, finansal uygulama 11 kripto para birimi daha listeledi ve kripto tekliflerini 20’den fazla tokene getirdi. Artık çevrimiçi bankanın uygulamasında 80’den fazla token listeleniyor.

18 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olan mobil uygulamasında, butonlara tıklayarak Büyük Britanya Sterlini’ni (GBP) kripto paraya, madeni paralarını da GBP’ye kolayca çevirebiliyorlar.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar